Szélvihar, földrengés, többtonnás terhelés: mennyit bír el egy híd?
A hidak partokat és olykor kontinenseket kötnek össze, használja őket gyalogos, autós, de a vasút is. Hosszú évszázadok óta velünk vannak, fontos kereskedelmi és gazdasági szerepük van, ezért létfontosságú, hogy szerkezetük minél tovább ép és biztonságos maradjon. Legújabb podcastunkban azt járjuk körbe, hogy mit tehet a modern technológia annak érdekében, hogy ezek a lenyűgöző építmények minél tovább biztonságosak legyenek.
Abban, hogy egy építmény mennyire lesz tartós, és mennyire biztonságos, számos tényező szerepet játszik: ellen kell állnia az időjárás viszontagságainak, szerkezetileg stabilnak kell lennie, és bírnia kell azt a terhelést, amelynek nap mint nap kiteszik a használói. Manapság a modern technológiai megoldások nemcsak a tervezés és az üzembe helyezés fázisában, de az átadást követően a folyamatos monitoringban is tudnak segíteni. Adatokat szolgáltatnak, amelyek a megfelelő információt átadva és a megfelelő helyekre becsatornázva azonnali beavatkozást tesznek lehetővé, ha szükséges.
Sándor Csaba, a Surviot Monitoring Kft. ügyvezetője és Buday Bence marketing-tanácsadó
Surviot Monitoring Kft.
Hogyan segíthet ez a technológia a különböző szerkezetek állagmegóvásában? Sándor Csabával, a Surviot Monitoring Kft. ügyvezetőjével és Buday Bence marketing-tanácsadóval beszélgettünk.
A tartalom a Surviot Monitoring Kft. megbízásából, a HVG BrandLab produkciójában készült. Az anyag létrehozásában a HVG hetilap és a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.