Lenovo
Lenovo
Tetszett a cikk?

Nagy teljesítményű számítástechnikára és mesterséges intelligenciára szakosodott innovációs központ nyílt Üllőn. Utánajártunk, mit érdemes tudni a létesítményről.

Ezeket a megoldásokat mutatja be az új innovációs központ

A központ látogatói megtapasztalhatják, hogyan készítik és szerelik össze a termékeket, és valós időben is kipróbálhatják az új adatközponti megoldások tesztelését, mielőtt vásárolnának. A Lenovo Innovációs Központ megnyitása lehetővé teszi, hogy a legújabb technológiával teszteljék a koncepcióigazoló megoldásokat (PoC, proof of concept). A cég szakembereinek támogatásával a résztvevők házon belül gyárttathatják le egyedi megoldásukat: személyre szabottan, egy képzett tanácsadó csapat aktív közreműködésével mutatják be a gyártási folyamatot. A cél, hogy a megoldások a gyár kapuin kívül is jól használhatóak legyenek és kifogástalanul működjenek. Ezzel az átfutási idő jelentősen csökken, ami javítja az üzletmenetet. Fontos megemlíteni azt is, hogy a Lenovo Üllőn az első folyadékhűtéses tesztelési és bemutató létesítményének ad otthont Európában. Az Innovációs Központ a HPC (High Performance Computing – nagy teljesítményű számítástechnika) és az AI (Artificial Intelligence – mesterséges intelligencia) területére specializálódott. Az új létesítményben a hazai ügyfelek a Lenovo partnereivel, köztük az Intellel, az AMD-vel és az NVIDIA-val együtt kialakított rendszereket is tesztelhetik.

Így profitálhatnak a tesztelésből a meglévő és leendő ügyfelek

Az egyik legfontosabb hozzáadott érték, hogy a központban virtuálisan és személyesen is hozzá lehet férni a koncepciókat igazoló megoldásokhoz (PoC – Proof of Concept), így az adatközpontban kísérletezni lehet például a munkaterhelésekkel, miközben a folyamat teljesen átlátható, a konfigurációk pedig rugalmasan finomhangolhatók. A szolgáltatással az ügyfelek és a Lenovo szakértői közötti együttműködés javul, könnyebbé válik a tudáscsere és a partnerek igényeit pontosan kielégítő megoldások közös létrehozása. Ezáltal optimalizálható a beruházások ár-érték aránya. A technológiai döntéshozatali folyamathoz több információ áll rendelkezésre, csökkenthetőek a kockázatok, ez pedig végül hatékonyabb informatikai megoldásokat eredményez.

Kiemelten fontosak a fenntarthatósági szempontok

A Lenovo hosszú távú fenntarthatósági célja, hogy a 2049/50-es pénzügyi évre elérje az üvegházhatású gázok nettó nulla kibocsátását az összes gyártóüzemében. Azzal, hogy az üllői gyár Európa közepén van, az ügyfeleknek nem kell a nagy távolságokból adódó magas költségekkel és környezetterheléssel számolniuk. Az útvonalak rövidülése jelentősen hozzájárul a keletkező CO2-kibocsátás csökkenéséhez. Az üllői üzemet a kezdetektől fogva a fenntarthatóság szem előtt tartásával alakították ki, a megnyitása óta eltelt időben pedig növelték az épület fűtésszigetelését, befejezték a világításérzékelő rendszerek telepítését, valamint optimalizálták a légkompresszorok hulladékhő-hasznosítását, és most zajlik a napelemek telepítésének második fázisa. Ezek mellett az új innovációs központban a látogatóknak lehetőségük van arra, hogy az újonnan átadott, a környezetvédelmet, a társadalmi hatást és a kormányzást is figyelembe vevő ESG-vezérlőpulton, egy interaktív falon valós idejű adatokat figyeljenek meg a létesítmény energia- és vízfogyasztásáról.

A gyár a Lenovo egyik legkörnyezettudatosabb gyártási létesítménye. A komplexum minden épülete napelemekkel van felszerelve, a fenntarthatóság iránti elkötelezettség pedig jócskán túlmutat az infrastruktúrán, innovatív gyártási folyamatokat is magában foglal. A Lenovo például az alacsony hőmérsékletű forrasztási eljárást alkalmazza, amely jelentős mértékben, 35 százalékkal csökkenti a termékek forrasztásával járó szén-dioxid-kibocsátást. Ezt a hatékony energiát olyan előremutató gyártási kezdeményezésekbe irányítják át, mint a Lenovo Value Recovery program (LVR). Az LVR meghosszabbítja a hardverek élettartamát azáltal, hogy felújított szervereket és pótalkatrészeket kínál az ügyfeleknek, csökkentve ezzel az elektronikai hulladék mennyiségét, és hozzájárulva a cég fenntarthatósági célkitűzéseinek eléréséhez.

Üllőn számos további intézkedést hoztak az energiapazarlás minimalizálására. Minden lámpatestbe mozgásérzékelőket szereltek be a felesleges energiafogyasztás elkerülése érdekében, és a dolgozók ingyenes buszjáratokkal járnak munkába ahelyett, hogy egyénileg utaznának a létesítménybe és onnan vissza, az otthonukba. Ezek a látszólag apró intézkedések – ilyen annak biztosítása is, hogy minden eszköz automatikusan kikapcsoljon, amikor nincs használatban – a fenntarthatóság egyetlen szempontját sem hagyják figyelmen kívül. A fűtési és hűtési folyamatokat is a lehető legenergiatakarékosabb módon igyekeznek megoldani. A gyár a meleg gyártási tér fenntartása érdekében átirányítja a hőt a gyártóüzem más részeiből oda, ahol szükség van erre, télen pedig a hideg külső levegőt használja fel hűtésre, ezzel is csökkentve a környezetterhelést és növelve a működés hatékonyságát.

Zólyomi Szabolcs, a Lenovo gyári telephelyvezetője így nyilatkozott az innovációs központról:

„Megnyitásunk óta több mint 200 meglévő és leendő ügyfelünk látogatta meg üllői létesítményeinket. Az Innovációs Központ megnyitásával arra számítunk, hogy még több ügyfelet üdvözölhetünk és mutathatjuk meg nekik a folyamatainkat a tesztelési fázistól egészen a gyártásig. Mivel szoros kapcsolatot ápolunk velük, tudjuk, hogy érdekli őket, hogyan készül és honnan származik az infrastruktúrájuk, ahogy az is, hogy milyen hatással van minden egyes teszt, vásárlás és szállítás a környezetre. A célunk, hogy még szorosabb együttműködést biztosítsunk nekik, lehetővé téve a teljes átláthatóságot és a folyamatok megértését. A fejlesztéseket, a technológiát és a folyamatos fenntarthatósági törekvéseink előnyeit pedig most már itt, Üllőn is bemutathatjuk” – fogalmazott.

A tartalom a Lenovo támogatásával, a HVG BrandLab produkciójában készült. A cikk létrehozásában a HVG hetilap és a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.

Dani Olmo nem léphet pályára a Barcelona színeiben az idény hátralévő részében

Dani Olmo nem léphet pályára a Barcelona színeiben az idény hátralévő részében

Marabu Féknyúz: Ismerjük a brüsszeli trükköket

Marabu Féknyúz: Ismerjük a brüsszeli trükköket

Orbán repülőrajtot ígért a magyar gazdaságban, de van itt pár probléma

Orbán repülőrajtot ígért a magyar gazdaságban, de van itt pár probléma

Egy lakás ablakán lőtt be egy szilveszteri rakétát egy influenszer Berlinben, ami odabent felrobbant – videó

Egy lakás ablakán lőtt be egy szilveszteri rakétát egy influenszer Berlinben, ami odabent felrobbant – videó