Mivel küzd a gyógyszeripar?
A gyógyszeripari termékek különleges kihívásokat támasztanak az intralogisztika és a raktártechnika megoldásaival szemben. Ezek megoldásait néztük meg részletesebben.
A gyógyszeripari termékek különleges kihívásokat támasztanak az intralogisztika és a raktártechnika megoldásaival szemben. Ezek megoldásait néztük meg részletesebben.
A logisztika területén az utóbbi időszakban jelentős változások zajlottak le. Ez a szegmens volt képes arra, hogy az elé gördülő akadályokat a lehető leghatékonyabban, új fejlesztések és technológiák integrálásával oldja fel. Horváth Zoltánnal, a Jungheinrich Hungária Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk az ágazat fejlődéséről.
Az ipari robotika fejlődése felgyorsítja és hatékonyabbá teszi a belső logisztikát, ráadásul a költségek csökkentéséhez is hozzájárul.
Két cég hatékony együttműködésének alapja a bizalom, amit az eredmények igazolnak a legjobban. Így van ez az elektronikai gyártással, szolgáltatással foglalkozó ZOLLNER Kft. és a szállítmányozási megoldásokat kínáló Liegl & Dachser esetében is.
Egyre több helyen segítenek automata raktárgépek és szállítórendszerek az intralogisztika hatékonyabb működésében. Az autonóm közlekedési megoldások gyorsabbá, pontosabbá és erősebbé teszik az anyagáramlást, ami az értéklánc fontos részévé teszi azokat. A vezető nélküli szállítórendszerek (AGV) előnyeit és hatását néztük meg tüzetesebben.
Először haladta meg a napi kereskedés végén a 3 ezermilliárd dolláros kapitalizációt az Apple, a világ legértékesebb cége.
Ahogy az élet sok más területén, úgy a raktárautomatizáció esetében is célravezető a fokozatosság elve. Ennek érdekében érdemes lépésről lépésre alkalmazni az új technológiák bevezetését. A digitalizáció elemeit kombinálva a fejlesztések egymás hatását erősítik, ez pedig jelentős hatékonyságnövelést eredményez a vállalatok számára. Megnéztük, hogy miben segíthetnek az automatizációt támogató műszaki elemek és digitális rendszerek a kis- és középvállalkozások számára.
A svéd bútoripari óriás is nagyban fogad az MI-re, 2021 óta állítólag 8500 call center-dolgozót képzett át lakberendezési tanácsadóvá.
A módszer ígéretesnek tűnik, de még évekbe telhet, mire az eljárás megkapja a szükséges engedélyeket ahhoz, hogy elérhetővé váljon az állatorvosi rendelőkben, és az injekciókat is elő tudják állítani.
Az iroda létrehozásával hatékonyabban tudják segíteni az AWS felhőszolgáltatásait használó hazai cégeket.
Olyan eszközt vezetnek be Horvátországban, amely veszélyjelzéseket küld az emberek mobiltelefonjára természeti katasztrófa esetén. A rendszer szombaton lép működésbe, próbaként mindenki kap majd egy értesítést a telefonjára. Azok a külföldiek is megkapják majd a figyelmeztető üzeneteket, akik éppen az országban tartózkodnak.
Akár már 2027-ben üzembe állhat a Westinghouse nevű cég első, kisméretű, AP300-as atomreaktora, ami a passzív hűtőrendszerével és a viszonylag olcsó építési költségekkel hívja fel magára a figyelmet.
Az elmúlt években robbanásszerű növekedés történt az e-kereskedelmi piacon, a szektor hihetetlen sebességgel és dinamikusan fejlődött, amire a pandémia csak még jobban ráerősített. Ki van könnyebb helyzetben: aki most lép be, vagy aki már évek óta jelen van? Milyen követelményeknek kell megfelelnie egy piacvezető webshopnak, és hogyan tudja támogatni, sőt növelni a kapacitásait egy fulfillment logisztikai szolgáltató? Mikor érkezhet el a csúcspont és milyen prognózissal számolnak a szereplők az idei évben? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Csereklei Zoltánnal, a Pelenka.hu alapítójával, és Táncsics Andrással, a Boxy Zrt. vezérigazgatójával.
A megnövekedett energiaárak okozta gazdasági környezetet nem szükséges bemutatni, az energiakrízis kivétel nélkül minden szektorra hatással van. A vállalatvezetők keresik a megoldást, hogyan csökkenthetik a vállalatok energiafogyasztását. Két szemlélettel vizsgálják a lehetőségeket, megszorítás vagy energetikai fejlesztés. Az energetikai beruházásba fektetett tőke azonban hamarabb megtérül, mint sokan gondolnák.
Ami a laikusok számára pár egyszerű mozdulatnak tűnik, a szakemberek számára összetett, a gyártási folyamatokat meghatározó lépések sorozata.
Az automatizáció már itt van: robotok dolgoznak a kézikocsik helyett, szoftverek kezelik az adatokat a papírmappák helyett. A jövő raktárában intelligens gépek fogják elvégezni az alapvető munkafolyamatokat. Emellett ez az átalakulási folyamat segít majd megoldani a raktárak egyik legnagyobb problémáját is világszerte: az anyagáramlás biztosítását az egyre súlyosbodó globális munkaerőhiány ellenére.
Ismét lehet pályázni a 15 millió forint összdíjazású Vodafone Digitális Díjra. A korábbiakhoz hasonlóan szintén három – Kis- és középvállalkozások digitalizációja, FinTech és Fenntartható energia – kategóriában várja a pályamunkákat a zsűri.
Második alkalommal rendezték meg a fenntartható és társadalmilag érzékeny kis- és középvállalkozások számára azt a mentorprogramot, ami a cégeket a nagyvállalatokkal és a civil szervezetekkel hozza össze a hosszú távú együttműködés reményében. A győztes pezsgőtablettával váltaná ki a háztartások tisztítószereit, de a legjobbak között akad olyan vállalkozás, ami az ápolóhiányra keresi megoldást vagy a nők karrierváltásának lehetőségeit és történeteit járja körbe. Az év végével lezárul a program, de hamarosan újra lehet jelentkezni.
Megnéztük, mi történik az online rendelések kulisszái mögött és valóságos sci-fibe csöppentünk.