Budapesten is bemutatkozik szatirikus és kissé őrült fotóival a világhírű cseh művész
David Tesinsky abszurd fotói, amelyek a világ legrangosabb lapjaiban jelentek meg, a Csányi5-ben láthatók május 20-ig.
David Tesinsky abszurd fotói, amelyek a világ legrangosabb lapjaiban jelentek meg, a Csányi5-ben láthatók május 20-ig.
A színész annak idején vett két jegyet Vidnyánszky Attilának a Toxikoma című film vetítésére, hogy meggyőzze a Nemzeti Színház igazgatóját, hogy van tehetsége a szakmájához. Vidnyánszky állítólag nem értékelte a gesztust.
A francia impresszionista Szénaboglya-sorozatának egyik darabja kelt el szerdán.
Az orosz irodalom klasszikus regénye fizikai és lelki próbának egyaránt kitett új színpadi változata, a Bűn és bűnhődés arra keresi a választ az Örkény Színházban, hogy kaphat-e feloldozást a kettős gyilkosságban vétkes szent szörnyeteg.
A Cambridge-i Egyetemet azzal vádolják, hogy az „őrült amerikaiaknak” kedvez, miután az egyetem kiadója megváltoztatta világhírű folyóiratának a nevét.
Károly király 2021 júniusa és 2023 novembere között négy alkalommal ült modellt Jonathan Yeo portréfestőnek a gloucestershire-i Highgrove-ban és a londoni Clarence House-ban.
Kötelező olvasmányként és érettségi tételként „halhatatlanították” ez évre Herczeg Ferencet. Az élet kapuja című történelmi lektűrjét száz éve – hiú reményeket keltve – a Nobel-díjra legérdemesebbként emlegette a nemzetközi elismerésre vágyó hazai politikai elit. Hogyan várták, és miért nem kaphatta meg a legnagyobb irodalmi díjat a kurzus kedvence?
Támadás a szexuális normák ellen, felhívás erőszakra, az egyház és a vallás szemtelen kifigurázása – csak néhány indok, miért gondolták úgy egyes kormányok és cenzorok a történelem folyamán, hogy egy irodalmi műnek nem szabad a szélesebb olvasóközönséghez eljutnia. A fajok eredetétől kezdve a Bovarynén át az Amerikai psychóig remekművek egész sora került már tiltólistára forradalmi nézetei, szókimondása vagy éppen kendőzetlen stílusa miatt. A gazdagon illusztrált kötet kötelező olvasmány: az írásbeliség kezdetétől napjainkig tekinti át a cenzúra történetét – külön oldalakat szentelve a betiltott magyar irodalomnak is. A HVG Könyvek által megjelentett kiadványból több részt is közlünk.
A Fidesz, szűkebben véve Orbán Viktor kommunikációs technikáinak és hitvallásának változását időrendben, a rendszerváltástól napjainkig veszi górcső alá a CEU három oktatója a Mozgó Világ legújabb számában.
Nagyjátékfilmben is feldolgozták a tavalyi dokumentumfilm után az 1980-as évek végének zenei botrányát, a mások által felénekelt dalokra tátogó popduó, a Milli Vanilli történetét.
Újabb bizonyíték arra, hogy a kortárs norvég írókra oda kell figyelni. Kjersti Annesdatter Skomsvold A gyerek című regénye modern vallomás az anyaságról, öregedésről, születésről, párkapcsolatokról. A könyvet Torma Tamás mutatja be.
Támadás a szexuális normák ellen, felhívás erőszakra, az egyház és a vallás szemtelen kifigurázása – csak néhány indok, miért gondolták úgy egyes kormányok és cenzorok a történelem folyamán, hogy egy irodalmi műnek nem szabad a szélesebb olvasóközönséghez eljutnia. A fajok eredetétől kezdve, a Bovarynén át az Amerikai psychóig remekművek egész sora került már tiltólistára forradalmi nézetei, szókimondása vagy éppen kendőzetlen stílusa miatt. A gazdagon illusztrált kötet kötelező olvasmány: az írásbeliség kezdetétől napjainkig tekinti át a cenzúra történetét – külön oldalakat szentelve a betiltott magyar irodalomnak is. A HVG Könyvek által megjelentett kiadványból több részt is közlünk.
A streamingszolgáltató átalakítja díjszabását, kevesebb jut majd a zenészeknek, ebből fedezik a hangoskönyvek jogdíjait.
Kivételes helyzetben vannak a múlt héten, 77 éves korában elhunyt amerikai író olvasói: megtehetik, hogy bármelyik hősének képében bármikor szabadon újjászülessenek.
A színész azt ígéri, hogy meg fogja találni a módját, hogy elmondja, mi az, ami fáj, és még az is elképzelhető, hogy előbb-utóbb ő is kiáll a színpadra Nagy Ervin mellé egy tüntetésen. Hisz abban, hogy Magyar Péter olyan “politikai berobbanást” idézett elő, amely változásokat hoz június 9-én.
Az ügyészség megállapította, hogy „a sértettek sérülésének oka az volt, hogy a színházi díszletelem az előadások biztonságos lebonyolítására nem volt alkalmas, mindazonáltal a személyre szabott – megalapozott – gyanú közlése idő előtti volt”.
A Zsigmond király idején épült Szűz Mária-templom romjait találták meg egy teniszpálya alatt, a visegrádi műemlékegyüttes újjászületését megelőző régészeti feltárás során.
„Lehet, hogy a mai állapot ugyanaz, amiben mindig is élt Magyarország, és az 1990–2010 közötti lesz a rendkívüli, kisbetűs rész a történelmünkben” – mondta nemrég Geszti Péter zenész, színész, reklámszakember, szövegíró, producer, aki május 9-én ünnepli 60. születésnapját.
Ezzel egy 24 éves szokást szakított meg, ugyanis a Nemzet Színésze cím új birtokosát hagyományosan a Nemzeti Színház mindenkori vezérigazgatója értesíti.
Idén is megrendezik Magyarországon a világ legnagyobb és legjelentősebb popkulturális eseményét, a Comic-Cont: május 18–19-én olyan hollywoodi világsztárokkal találkozhatnak a látogatók a budapesti Hungexpón, mint Afshan Azad, Clive Standen, Deep Roy, Erick Avari, Eric Roberts és Jerome Flynn.