#életmód



Elment az ember, aki milliókkal próbálta megértetni, hogy csak a jelen pillanat létezik
 

Elment az ember, aki milliókkal próbálta megértetni, hogy csak a jelen pillanat létezik

A dalai láma mellett Thich Nhat Hanh-t tartják az egyik legnagyobb hatású buddhista tanítónak. A nemrég Vietnamban 95 éves korában meghalt zen mester a szülőhazájában megtapasztalt káoszból és vérontásból egy olyan életet épített fel, amelynek az együttérzés az alapköve. A buddhizmus útmutatóit könnyedén képes volt lefordítani a kortárs élet kihívásaira. Azt tanította, hogy ne meneküljünk el a bennünk és a körülöttünk lévő szenvedés, félelem és erőszak elől, mert a belső és külső békéhez vezető úton ezekkel mind szembe kell néznünk. Mit hagyhat hátra egy szerzetes a mai világban?



Hasbeszélő: A hely, ahol egy nap kétszer is érdemes enni
 

Hasbeszélő: A hely, ahol egy nap kétszer is érdemes enni

Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen a VI. kerület egyik új, felkapott helyén.

GyéZsé GyéZsé









Kellemetlen titkunk, a székrekedés
 

Kellemetlen titkunk, a székrekedés

Aranyere mindenkinek van, hiszen ez az anatómiai egység nem más, mint egy érpárna, azaz a végbél záróizomzata felett elhelyezkedő vénás fonat. Ha azonban működésében zavar támad, az napokig vagy akár hetekig tartó szenvedést okozhat. Az aranyeres megbetegedés kialakulásáért a genetikát is okolhatjuk, kiváltó okait legtöbbször mégis az életmódunkban kell keresnünk. Leginkább a kevés mozgás, az elhízás, az egészségtelen ételek és a székrekedés az, amelyek miatt újra és újra fellángolhatnak a kínzó tünetek. Fontos, hogy tudjuk: már egy kis változtatással is enyhíthetünk az aranyeres panaszokon, amelyeket kellő tudatossággal akár hosszú távon kordában tarthatunk.



Van, ami a pénznél is többet érhet
 

Van, ami a pénznél is többet érhet

Az ünnepi időszakban sokan vágnak bele a jótékonykodásba – ám rengetegen bele sem gondolnak, hogy adakozni bizony nem is olyan egyszerű dolog. És nem is csak az ünnepi időszakban van rá szükség. De hogyan tudunk valóban hatékonyan jótékonykodni? Akár minden nap segíteni másoknak? Sok kicsi valóban sokra megy? És milyen a digitális adakozás? Összegyűjtöttünk néhány tippet és tanácsot, amivel mindannyian jobb hellyé tehetjük a világot.

Telekom Telekom

Hasbeszélő: Más tészta egy más Óbudán
 

Hasbeszélő: Más tészta egy más Óbudán

Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen Óbudán, a minden tészták műhelyében.

GyéZsé GyéZsé


Munkahely, ami megbetegít
 

Munkahely, ami megbetegít

Minden negyedik-ötödik ember küzd élete során depresszióval, ám a munkahelyi szorongás, a munka közben érzett nyomás még ennél is gyakoribb. Ma már a szakirodalom is a 21. század népbetegségeként emlegeti a stresszt, amelynek legfőbb kiváltója éppen a munkahely. De mit tehetünk a munkahelyi szorongás ellen, és egyáltalán: hogyan ismerhetjük fel?

Remotiv Remotiv