Minden második magyar műfenyőt állít karácsonykor
Több mint 5 százalék egyáltalán nem állít fát.
Több mint 5 százalék egyáltalán nem állít fát.
Kevés rosszabb élmény van annál, mint amikor pisilne az ember, de nem, vagy alig tud. Hiába van meg az érzés, csak kisebb-nagyobb fájdalommal kísérve tud távozni pár csepp. Ez a férfiaknál tipikus jele lehet annak, hogy egy láthatatlan kis szerv, a prosztata begyulladt.
Egy podcast vendége volt II. Erzsébet brit királynő unokája.
Kitiltja az állati szőrméket az Elle divatmagazin világszerte megjelenő 41 kiadványából, valamint internetes és közösségi oldalairól is, hogy ezzel fellépjén az "állatokkal szembeni kegyetlenség ellen".
A krónikus kismedencei fájdalom, más néven a CPPS sokáig talány volt a páciensek és az orvosok számára, hiszen a kellemetlen tünetek mögött a vizsgálatok a legtöbbször semmilyen elváltozást nem találtak. Pedig a körülmények beszédesek: a betegek túlnyomó többsége a harmincas-negyvenes korosztályból kerül ki, jellemzően szorong, illetve krónikusan stresszes az életvitele. Ekkor jelennek meg az első tünetek. A szakemberek ma már egyöntetűen állítják, a CPPS leginkább lelki okokra vezethető vissza, és a betegség egyfajta visszajelzés a szervezettől, mondhatni figyelmeztetés, hogy ideje változtatnunk.
A koronavírus uralta 2020 után 2021-et is, ez pedig meglátszik a szóhasználatunkban.
Hiába szabták újra, Wahorn András vállalhatatlan kijelentéseit nem sikerült teljesen kiszűrniük.
Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen Budán, a Krisztinavárosban.
Cikkünkben végigvesszük, milyen diszkriminációs attitűdöt hordozhat magában a dohányzás jelensége társadalmunkban. Dohányos, illetve nemdohányos felnőtteket kérdeztünk, érte-e őket pozitív vagy negatív megkülönböztetés amiatt, mert cigarettáznak vagy éppen azért, mert nem.
A hosszú és forró nyár után egyik pillanatról a másikra köszöntött be a hűvösebb ősz, kénytelenek voltunk elővenni a melegebb ruhadarabokat. A sárguló levelekkel, a csípősebb hajnallal pedig egyre inkább oda kell figyelnünk az immunrendszerünk védelmére. Nemcsak a negyedik hullám köszöntött be, hanem más felső légúti megbetegedések szezonja is beindult. De mit tehetünk, hogy felkészültebben várjuk a hideget?
Egyelőre csak Ontarióban kínálnak kannabiszos termékeket, de házhoz nem szállíthatják.
A felfázásról úgy tartják, hogy női betegség, holott ez nem így van. A hólyaghurut a férfiaknál is megjelenhet, igaz, jóval ritkábban. Száz férfiból csupán egy szenved a betegségtől, melynek kockázata azonban az életkor előrehaladtával egyre növekszik. Ha pedig megjelennek a tünetek, a kezelésük általában nehezebb, mint a női fertőzéseké.
A brit énekesnő szót emelt azért, hogy ne hallgassák teljesen random sorrendben az előadók albumain szereplő dalokat.
Összességében csökkent a cigarettázók száma, de a fiatalabbak az uniós átlagnál is többet szívnak.
Bár a „felfázás” kifejezés miatt azt gondolnánk, hogy a hólyaghurutot leginkább a hideg padon vagy lépcsőn üldögélés okozza, azonban ez tévedés: a húgyúti fertőzésért elsősorban a legyengült immunrendszer és néhány baktérium okolható. Pár egyszerű szabályt betartva azonban kivédhetjük a felfázás kellemetlen tüneteit.
Új dokumentumfilm-sorozattal jelentkezik az On The Spot stábja; a világ kék zónáiról, vagyis azokról a helyekről forgatnak, ahol a legtovább élnek az emberek. Megnéztük az első epizódot, és levontuk belőle a tanulságot: túl sok összetevős a hosszú élet receptje, és pont a legfontosabb hozzávalót a legnehezebb megtalálni a mai világban.
Sokan összekeverik a hüvelyfertőzéseket a hüvelyszárazság okozta problémákkal. A tünetek ugyanott jelentkeznek, mégis olyan ez, mintha almát és körtét hasonlítanánk össze: mindkettő fán nő ugyan, csak éppen két különböző fán.
Ezra Blount vasárnapig kómában volt.
Sok mindennapos rituálé kapcsolódik a nyugalomhoz világszerte. De mi a helyzet azzal a heti rendszerességű alkalommal, amikor oly sokan megpihenünk? Ez a vasárnap, ami régóta a pihenés napja számos kultúrában.
Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most egy újlipótvárosi kisvendéglőben jártunk.