Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 223 pontos növekedéssel, 20312 ponton zárt kedden. A hétfői záró értékhez képest ez 1,11 százalékos erősödés.
Erősödés a hullámzás után |
A kedvező nemzetközi befektetői környezetben a pozitív tartományban nyitott a BUX-index, majd két hullámvölgyet követően kora délután elérte a 20 500 pontos szintet, amely 2 százalékkal volt magasabb az előző napi záróárnál. A napi csúcsot követően az index korrigált, és végül 20312 ponton zárt - írta az ebroker.hu. A délutáni korrekció alapvetően az amerikai piacok kedvezőtlen nyitása miatt következett be. A kelet-európai régióban a lengyel és a cseh részvénypiac a magyar piachoz hasonlóan teljesített. A blue chipek közül az OTP húzta a piacot, de jól teljesített a Magyar Telekom is - tette hozzá a pénzügyi portál. |
A piacon jelentős forgalomról és széles sávban ingadozó árfolyamokról számoltak be. Az eurót reggel 254,25 forinton, délután 253 forinton jegyezték, egy nappal korábban pedig a tengerentúlon az esti órákban a 255 forintos szintet is tesztelték a piacon. A fordulatot egy hírügynökségi interjúval hozzák összefüggésbe a piacon, ami Gyurcsány Ferenc miniszterelnök reformelkötelezettségéről győzte meg a piacokat - vélik kereskedők.
A dollár jegyzése is széles, 209,80 és 212,50 forint között ingadozott, a délután jegyzett 209,70/80 forintos árfolyam csaknem két- és fél forinttal gyengébb a hétfői 212,15/25 forintnál.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.