Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A New York-i választott bíróság előtt beperelte a magyar államot a Pannon GSM Távközlési Rt. tulajdonosa, a norvég Telenor.
A magyar állam ellen a Telenor befektetés-védelmi eljárást kezdeményezett a 2002-ben kiszabott, úgynevezett egyetemes szolgáltatási kompenzáció (USO) miatt. A Pannon GSM az üggyel kapcsolatban azt közölte, hogy amíg az eljárás nem fejeződik be, ennél részletesebb információt nem kíván e tárgyban adni.
Az értesülések szerint a Telenor 30 milliárd forintra pereli az államot. Ezt a Pannon GSM cáfolta, ugyanakkor nem közölte, hogy milyen összegről van szó.
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) elismerte, hogy tud a perről, ám bővebb információkat nem közölt arra hivatkozva, hogy a per még folyamatban van.
Az egyetemes szolgáltatás az állam által garantált, meghatározott minőségű, közcélú szolgáltatás, amely minden felhasználó számára, földrajzi elhelyezkedésétől függetlenül, díj ellenében hozzáférhető.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Nem az Amazon-alapító Jeff Bezos múlt heti esküvője volt az első celebesemény Velencében, de még egyik sem váltott ki ekkora tiltakozást. A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.