Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Japán útjáról nem egyenesen Budapestre tér vissza jövő hétfőn Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, hanem titokban ellátogat a dél-koreai fővárosba, ahol a Hankook vezetőivel egyeztet az abroncsgyártó tervezett félmilliárd eurós nagyberuházásáról.
A Hankook már jelezte a szöuli tőzsdén, hogy Magyarországon készül beruházásra, ám más csatornákon azt is tudatta, hogy ha a tárgyalások a magyar kormányzat és az erre a projektre alapított Hankook-érdekeltség között nem vezetnek megfelelő eredményre, akkor a döntés még megmásítható - írja a Világgazdaság.
Vélhetően a tárgyalások középpontjában az áll majd most Szöulban (is), hogy mi az, amit a tervezett beruházáshoz támogatásként kínál a magyar kormányzat. A lap értesülései szerint Kóka ma már mintegy húsz százalékkal kisebb támogatást kínál, mint amekkorát korábban, a Hankook első – azóta megmásított – májusi döntését megelőzően.
A Világgazdaság következtetései szerint a magyar részről kínált – különféle elemekből öszszeálló – támogatás intenzitása ma már jócskán a beruházási érték tíz százaléka alatt lehet.
Ráadásul a lap szerint már nem is félmilliárd eurós, azaz mintegy 125 milliárd forintos beruházásról tárgyal majd Szöulban Kóka: pár milliárd forinttal ugyanis nagyobb összegű lesz végül a befektetés.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.