Délután ismét gyengült a forint

Szerdán délután ismét gyengült a forint a bankközi devizapiacon, fél négy tájban az eurót 281,20/30 forinton jegyezték, több mint egy forinttal a keddi 280,40/60 forint felett.

  • MTI MTI
Délután ismét gyengült a forint
A forint fél négy tájban már csak 0,39 százalékon állt a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán, 27 bázisponttal gyengébben a kedd délutáni helyzeténél. 

Élénk forgalomban 279-281,40 forint között jegyezték az eurót, a napok óta szinte menetrendszerű délutáni forintgyengülést ezúttal gyaníthatóan az áfa körüli kormányzati huzavona váltotta ki. A kereskedők azért gyanakszanak erre, mert a közép-európai régió valutái közül ezúttal csak a forint gyengült. 

A dollárt 223,90/224 forinton jegyezték, szemben az előző nap délutáni 222,60/80 forintos árfolyammal. Az amerikai szövetségi bank csütörtökön késő este jelenti be kamatdöntését, amely valószínűleg 25-50 bázispontos kamatemelésről szól majd, az ahhoz fűzött indoklás pedig vagy véget vet a további kamatemelési várakozásoknak, vagy újult erővel vonja ki a tőkét a feltörekvő piacokról. A forintpiacon nem változott a kamatszint, az overnight kamat 5,30/50 százalékon maradt.

Az állampapírok másodpiacán a legrövidebb lejáratokat kivéve folytatódott a hozamemelkedés. A 14 órakor számított benchmark 5-16 bázisponttal emelkedett a keddi szintekhez képest, a három és ötéves lejáratokon napok óta masszívan 8 százalék felett van a hozamszint.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.