Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kínában és Oroszországban a legrosszabb a helyzet az amerikai termékek kalózkiadásai és hamisítása területén, bár történt némi előrehaladás az Egyesült Államok kereskedelmi képviselőjének éves jelentése szerint.
Susan Schwab pénteken közzétett jelentése szerint Magyarországon – 35 másik országgal együtt – alacsony szintű a szellemi tulajdon ellen elkövetett jogsértés. A jelentés szerint négy országban javulás tapasztalható: ezek Egyiptom, Libanon, Törökország és Ukrajna. Két ország – Belize és Litvánia – lekerült a megfigyelt országok listájáról.
Amerikai zene-, film-, szoftver- és könyvkiadók becslése szerint tavaly a kalózkodás legkevesebb 30-35 milliárd dolláros kárt okozott világszerte az érintett cégeknek. A veszteséget tovább növeli a különböző hamisított termékek – gyógyszerektől az autóalkatrészekig – kereskedelme.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.