London: "reformok nélküli túlélést" jósolnak a kisebbségi kormánynak

Nagyobb horderejű reformintézkedések nélküli fennmaradást jósoltak hétfőn londoni elemzők a kisebbségi magyar kormánynak az SZDSZ kiválása után.

  • MTI MTI
London:

A Dresdner Kleinwort befektetési csoport felzárkózó piaci elemzői közölték: mostantól nem számítanak nagyobb reformok véghezvitelére a magyar gazdaságban. Továbbra is azzal számolnak ugyanakkor, hogy a magyar kormány fenntartja erős elkötelezettségét a költségvetési konszolidáció mellett. A londoni Dresdner-elemzők véleménye szerint azonban rövid távon nem várható a kormány népszerűségének jelentősebb javulása, különös tekintettel a gyenge növekedésre és a magas inflációra.

A Goldman Sachs globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni befektetési részlegének hétfői kommentárja szerint a következő néhány hónapban eldől, hogy a kisebbségi szocialista kormány képes-e fennmaradni, és ha igen, milyen hatékony lesz. A ház felzárkózó piaci elemzői azzal számolnak, hogy a kisebbségi kormány fennmarad, de már "nem fog törekedni ellentmondásos vagy fájdalmas reformok" végrehajtására.

A Goldman Sachs várakozása szerint sem az SZDSZ, sem az MSZP nem fogja támogatni az előrehozott választásokat, már csak azért sem, mert "a szabad demokraták kiesnének a parlamentből ... az ellenzék pedig valószínűleg kétharmadosnál is nagyobb többségre tenne szert, amivel az alkotmányt is módosíthatná".

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.