Fidesz: öt százalékos áfakulcs az alapvető élelmiszerekre

A "fideszes kisgazdák" kezdeményezik, hogy öt százalékosra szállítsák le az alapvető élelmiszerek áfakulcsát - közölte Turi-Kovács Béla, a Kisgazda Polgári Egyesület országos elnöke, fideszes parlamenti képviselő.

  • MTI MTI
Fidesz: öt százalékos áfakulcs az alapvető élelmiszerekre
Az Európai Unió számos tagállamában ilyen mértékű, Nagy-Britanniában pedig nulla százalékos ezen cikkek általános forgalmi adója. A hazai szegénység olyan mértékű, hogy azonnali segítségére van szükség - szerepel a közleményben. 

A "fideszes kisgazdák" reményüknek adnak hangot, hogy az MSZP vidéki képviselői, "akiknek a saját választóikkal, az elszegényedett kistelepülésen élőkkel rendszeresen szembe kell nézniük", támogatni fogják javaslatukat. A közlemény szerint javasolják annak az indítványnak az elfogadását is, amellyel növelnék az őstermelők áfavisszaigénylésének mértékét, mivel ők a megemelkedett gázolaj- és vetőmagárak, járulékos költségek miatt rendkívül nehéz helyzetbe kerültek. 
 
Font Sándor fideszes képviselő vasárnap jelentette be, hogy pártja az élelmiszerárak áfatartalmának csökkentését javasolja a jelenlegi húszról tíz százalékra, az élelmiszerek áremelkedésének megakadályozása érdekében. A képviselő az indítványt - amint az Országgyűlés honlapján olvasható - már be is nyújtotta. 
 
Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium szóvivője reagálásában elmondta: a kormány csak olyan adójavaslatot tud támogatni, ami összhangban van a konvergenciaprogram egyensúlyi céljaival, nem okoz hiánynövekedést, és nem eredményez "adóssággyorsulást".
 
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.