Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Történelmi csúcson állt a gyapot határidős jegyzése kedden. Az Intercontinental Exchange (ICE) ázsiai elektronikus kereskedésében a gyapot ára fontonként (453,6 gramm) rekordszinten, 1,2854 dolláron állt, ami 3,1 százalékos drágulás a hétfői záró értékhez képest.
Ilyen drága még nem volt a gyapot, amióta a terményt 140 éve jegyzik a tőzsdéken. Az elmúlt 40 évben is csupán kétszer érte el a fontonkénti 1 dollárt.
A termény árát különösen a töretlen ázsiai, és ezen belül is elsősorban a kínai kereslet hajtja fel. Árnövelő tényezőként lépett elő az is, hogy meteorológusok előrejelzése szerint csütörtöktől szombatig igen komoly viharokra lehet számítani Texas szövetségi államban, amely az amerikai gyapottermés felét adja.
Az Amerikai Mezőgazdasági Minisztérium nyár végi előrejelzése szerint az idén 2,7 százalékkal 120,87 millió bálára növekszik a globális gyapotkereslet, elsősorban a nagy ázsiai textilgyártók importjának megugrása miatt.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.