szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem biztos, hogy megéri a folyamatosan hangoztatott, már régóta berögzült tanácsokra hallgatni a karrierünk tekintetében. Sok olyan tanács kering a közbeszédben, amelyek igazából már elavultak lehetnek.

Sok olyan karrier tanács kering a közbeszédben, melyek ugyanakkor már nem biztos, hogy beleillenek a mai korba – írja a Business Insider.

Az első ilyen tanács az, hogy senki nem akar egy job hoppert, vagyis olyan embert alkalmazni, aki folyamatosan, 3-4 évente váltogatja munkahelyeit. Amerikai előrejelzések szerint ugyanakkor egyre rövidül az egy munkahelyen eltöltött idő, ráadásul az egyik munkahelyről a másikra történő ugrálás nincs hatással jövőbeli álláslehetőségeinkre. Ma már egyre inkább elfogadott az, hogy ha nem tetszik egy munka, akkor azt ott lehet hagyni, ezért pedig semmilyen negatívum nem ér minket a következő munkahelyünkön.

Mindig tegyünk hozzá valamit egy meetinghez: ugye ismerős az érzés. Csak az Egyesült Államokban naponta 11 millió meetinget tartanak, 10-ből 9 munkavállaló ugyanakkor teljesen más módon kommunikálna kollégáival, mivel a meetingek nem hatékonyak. Csak akkor mondjunk valamit a meetingen, ha tényleg értelmes dolgot tudunk a találkozóhoz hozzátenni, ha nem, akkor hallgassuk figyelemmel a többieket, akik – reményeink szerint – tényleg hasznos dolgokat mondanak.

Sokszor azt gondoljuk, hogy az a legjobb munkahely, ahol a legtöbbet fizetnek. A Gallup felmérése szerint ugyanakkor az amerikai munkavállalók 70 százaléka nem koncentrál eléggé munkájára, ez pedig 550 milliárd dolláros nemzetgazdasági kárt okoz. Ha élvezzük a munkánkat, akkor az mások számára is nyilvánvalóvá válik, így pedig elképzelhető, hogy több pénzzel is tudunk majd hazamenni a hó végén – a főnökünk is látja, hogy szeretjük az állásunkat és hogy megteszünk mindent, amit tudunk –, mintha folyamatosan csak arra koncentrálnánk, hogy mennyit is keresünk.

Érkezzünk elsőként, távozzunk utolsóként az irodából minden nap. Sokak szerint ez lehet az előrelépés egyik fő feltétele, ám jelentős különbség van aközött, hogy valaki keményen dolgozik, vagy munkamániás. Egy kutatás szerint a munkamániások rosszabb egészségügyi állapotban vannak, alacsonyabb hatékonysággal dolgoznak, és ez inkább visszafoghatja a karrierjüket, semmint előmozdíthatja azt. Ha foglalkozunk elég időt saját magunkkal, akkor van időnk pihenni, a családunkkal lenni, mentálisan és fizikailag is fel tudunk töltődni, ez pedig a munkánkra is pozitív hatással lehet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!