VG: Újabb cégek kerülhetnek Lázár felügyelete alá

Az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. és a KAF Központi Adatgyűjtő és Feldolgozó Zrt. felett is a kancelláriaminiszter gyakorolja majd a felügyeletet. Egyebek között ezt tartalmazza az a törvénymódosítási javaslat, amely elektronikus árverést vezetne be az állami vagyonnál is – ismerteti a csütörtöki Világgazdaság.

VG: Újabb cégek kerülhetnek Lázár felügyelete alá

Az állam a cikk szerint nagy mennyiségű ingósághoz jut különböző hagyatékokból, ezek értékesítését, valamint az elavult készletek eladását szolgálja az új rendszer. Csaknem százezer tételről van szó, amiből 42 ezer örökléssel került az államhoz. Ez utóbbi vagyonrészt 337 millió forintért tartják nyilván, míg a további 57 ezer ingóság nyilvántartási értéke 742 millió forint.

Az elmúlt három évben összesen 6 millió forintos bevételre tettek szert a vagyonhasznosításból. Az elektronikus árverési rendszer ezen a helyzeten javíthat. A rendszert a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő működtetné, regisztrált felhasználók vehetnék igénybe. A törvényben felhatalmazást adnának a kormánynak arra, hogy a részletszabályokat kidolgozza.

Az indoklás szerint a rendszerben más állami cégek vagyonelemeit is meg lehetne majd hirdetni eladásra. Egy másik módosítással lehetővé tennék azt is, hogy az állami cégek ingatlanokat vagy más vagyonelemeket adhassanak át egymásnak – számol be az újság.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.