Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Öt pontban foglalta össze Lányi András azokat az érveket, melyek a közelgő Putyin–Orbán-találkozón arra kellene, hogy sarkallja a magyar miniszterelnököt, hogy drasztikus irányváltást szorgalmazzon a paksi atomerőművi beruházással kapcsolatban.És az nincs is a listán, hogy egy tizenhárom számjegyű kölcsönről van szó, a legnagyobbról, amit egy beruházás kapcsán valaha Magyarország felvett.
Orbán Viktor legutóbbi moszkvai látogatása óta csupa olyasmi történt, ami igazolja a paksi új atomerőművi blokkok ellen kezdettől fogva tiltakozó szakemberek és civilek aggodalmát – kezdi vendégbloggerként írását a Mandineren Lányi András.
A Védegylet egykori alapítója, jelenleg egyetemi tanár azt írta, hogy a 2013. január Orbán–Putyin-paktum óta eltelt időben szinte csak olyan érvek jelentek meg, melyek azt bizonyították, hogy az új atomerőmű építésének tervével Magyarország egy nem kifizetődő, nem korszerű és nem biztonságos áramtermelési mód mellett kardoskodik.
Lányi felidézi: Paks II. a prognosztizálható piaci áramárnál jóval drágábban fog termelni az életciklusa első felében, és az nem járható út, hogy ezt a pluszt 2026-2047 között bármilyen módon az adófizetőkre terhelődjön. Az sem titok többé, hogy a Paks II. ma ismert, tervezett költségei mellett egy sor járulékos beruházásra is szükség lesz (plusz hűtőtorony, illetve hűtőtó építése, a kiégett fűtőelemek végleges elhelyezésének költségei stb.) – ami további terheket rak az egyenletben a fogyasztókra, az adófizetőkre.
Azt is nehéz lenne ma már elfedni, hogy a világ nem abba az irányba megy, mint ahogyan Orbánék gondolkodnak az energiaellátásról: a nagy teljesítményű alaperőművek korának vége, és az alapellátásban a világon mindenhol drasztikus növekedésnek indult a megújuló energiák bevonása – azért is, mert az egyre olcsóbb – szemben a Fukusima utáni biztonsági intézkedések után még drágábbá váló nukleáris erőművi beruházásokkal.
"Nincs rá észszerű ok, hogy az atomerőmű megújítására irányuló döntést Magyarország 6-7 évvel korábban hozza meg, mint amikor azt a működő blokkok elöregedése elkerülhetetlenné teszi. Miért mondanánk le azokról az előnyökről, amelyeket a következő évtized műszaki – valamint gazdasági és politikai – fejleményeinek ismerete nyújthat?" – teszi fel a kérdést Lányi András. Aki szerint azonban az a legfőbb kérdés, hogy van-e Orbán Viktor környezetében e téren távlati gondolkodásra képes tanácsadó, és eljutnak-e hozzá "a hírek egy olyan világból, amelyben nem az ő akarata az egyedüli realitás".
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A kormányzati beruházási ügynökség ajánlgatott nekik két óriási területet a szomszédos Csomád külterületén.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.