Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az olajárzuhanás a magyar olajcégnek is betett.
Csaknem 300 milliárd forintnyi – rekordméretű – veszteséget szenvedett el tavaly a Mol, az olajtársaság most mégis 55 milliárd forintnyi osztalékot fizethet a tulajdonosoknak. A társaság igazgatósága erre tett javaslatot.
A jókora veszteség azonban nem az alapműködés miatt állt elő, hanem – mint arra a Mol, és a Népszabadság által megkérdezett részvényelemző is felhívta a figyelmet – az olajárzuhanás okozta eszközérték-csökkenés miatt, ami nem jár valós pénzmozgással. „A tevékenység tényleges eredményét bemutató úgynevezett EBITDA ugyanakkor több mint hatszázmilliárd forintra rúgott. A cégnek emellett közel kétszázmilliárd forint szabad készpénz áll rendelkezésére, az eltelt évek során pedig mintegy 1400 milliárd forint nyereséget halmoztak fel. Most voltaképp ebből állják az osztalékot” – írja a Nol.hu.
Mivel a magyar állam közel 25 százalékos tulajdonos a Molban, ezért 13,5 milliárd forintot kap.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.