Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Azért annyira nem kell irigyelni a Romániában dolgozó szakembereket.
Radikális módszerrel igyekszik megállítani az orvosok elvándorlását a román kormány: 2018. január elsejétől adómentessé teszi a jövedelmüket – közölte a koalíció fő erejét adó Szociáldemokrata Párt elnöke.
Liviu Dragnea szerint a lépés elkerülhetetlen, hiszen a nyugati országokban jóval több pénzt kereshetnek a jól képzett román szakemberek. A parlamenti vitán levő egységes bértörvény tervezetét ismertetve Dragnea kiemelte még, hogy a jogszabály egy szintre hozza a katona- és a polgári orvosok bérét, mivel nem tisztességes, hogy előbbieknek nagyobb fizetésük legyen, mint utóbbiaknak – számolt be az Agerpress hírügynökség.
Romániában 2015-ben 25 százalékkal emelték az orvosok bérét, ez sem állította meg az elvándorlást: az elmúlt időszakban évente átlagosan kétezer szakember távozott az országból. (A fele akkora népességű Magyarországon átlagosan 900 orvos kéri évente a külföldi munkavállaláshoz szükséges igazolást.)
A bérkülönbség ugyanis még mindig számottevő: amíg például Németországban legalább 4000 eurót kereshet meg egy orvos havonta, a románoknál alig 500 eurónak megfelelő lejre számíthat. Ennek 16 százalékos az adóterhe, vagyis az adómentesség sem fog sokat javítani a helyzetükön.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.