Az oroszok is beszállnak az ukrán IMF-hitelbe
13 millió dollárral száll be Oroszország az Ukrajnának szánt nemzetközi pénzügyi segélycsomaghoz.
13 millió dollárral száll be Oroszország az Ukrajnának szánt nemzetközi pénzügyi segélycsomaghoz.
A Befektető-védelmi Alap (Beva) továbbra is 20 ezer euróig kártalanítja a befektetőket, viszont elmarad az egymillió forint felett kötelezően vállalandó 10 százalékos önrész - egyebek mellett ezt tartalmazza a pénzügyi közvetítőrendszer fejlesztésének előmozdítása érdekében elkészült törvénytervezet.
Azok a pályázók, akik a brókerbotrányban érintett pénzintézetekre vonatkozó korlátozások miatt nem tudják tartani a támogatási szerződésben rögzített határidőket, vagy akár a velük szerződő felek számláját nem tudják kiegyenlíteni, akár szállítói finanszírozás esetén az önrészt nem tudják kifizetni, haladéktalanul jelezzék ezt az érintett irányító hatóságnak – hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség.
Kicsi a világ, éveken keresztül ugyanaz volt az auditor a két lekapcsolt brókerháznál. Tavaly aztán volt némi változás.
A magyar kormány és az Európai Bizottság is úgy érvel, hogy a fűtőanyag-beszállításra vonatkozó vétó nem vezet automatikusan a paksi atomerőmű-építés leállításához. Csakhogy az oroszok csomagban akarták értékesíteni nekünk a technológiájukat, így a várható újratervezés tovább drágíthatja a már egyébként is drága beruházást. Sőt, a titkaikat féltő oroszok akár el is állhatnak a fejlesztéstől, főleg, hogy az EB épp a titkosítás részleges feloldásáról győzködi Budapestet.
"Nem blokkolják" a paksi bővítést Brüsszelben, csak a fűtőanyag-beszerzésről szóló szerződést kérdőjelezik meg – közölte az Európai Bizottság szóvivője. Egyelőre sokkal többet nem tudott elmondani az EU-s vétóról, mert a beruházás dokumentumait titkosították. A bizottság azonban úgy tudja, hogy a magyar kormány már beleegyezett a titkosítás feloldásába, így hamarosan mindent elmagyaráznak.
A Magyar Nemzeti Bank felügyeleti alelnöke szerint egyértelműen vizsgálni kell a könyvvizsgáló felelősségét a brókerbotrányban. Az MNB felügyeleti jogköre kizárólag a kibocsátási tájékoztatókra és a jogszabályban előírt tájékoztatási kötelezettségek betartására korlátozódik, ezért a könyvvizsgálókra fokozott felelősség hárul Windisch László szerint.
Köztörvényes lopás, hogy valaki 150 milliárd forint nem létező kötvényt elad az embereknek – mondja a Quaestor-botrányról Bilibók Botond, a Concorde Alapkezelő vezérigazgatója. Még ő és kollégái sem értik most, hogyan tudta megvezetni a felügyeletet a Quaestor az informatikai rendszer manipulálásával. A hallgatás itt és most egyenlő a felelősséggel, húzza alá, és nem csak a jegybanknak mint felügyelő hatóságnak van sara. Úgy tartja, bár a nagy riadalomnak vége, de a bizalmatlanság nem fog elmúlni egyhamar, az emberek gyanúval fognak tekinteni a pénzügyi eszközökre és kezelőikre.
Több mint négyszázmillió forint kárt okozott egy betonacél-szereléssel és -értékesítéssel foglalkozó nógrádi bűnszervezet; az ügyben 13 gyanúsítottat hallgattak ki, és százmillió forint értékben zárolták az elkövetők vagyonát.
Gyengült a forint a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon péntek délelőtt.