Még a parizert is beosztja a kirendelt csődgondnok

Arra mérget vehet, hogy ha magáncsődbe menekül, 5-7 éven át egy kirendelt kormánytisztviselő fogja adagolni a parizert önnek és családjának, eladja a tévét, a kocsit, és a család minden mozdulatát, pénzmozgását folyamatosan felügyelni fogja. Már amit engedélyez, mert mindenben ő lesz a főnök. Mindenről nyilvántartást vezet majd, ön pedig szorgalmasan jelenti neki, mit venne a gyereknek, ki mennyi pénzt hozott haza az elmúlt hónapokban. Még a nagymamáról is be kell számolnia a felügyelő felé, ha önnel lakik.


Hogyan élünk a következő négy évben?

Legfeljebb hivatalos dokumentumokban szokta felvázolni az Orbán-kormány, hogy miképp képzeli el az elkövetkezendő esztendőket. Bár a miniszterelnököt idézve egy felívelő korszak küszöbén állunk, az adatokból kitetszik, jócskán lesznek, akik belebotlanak.



Hír24: Így szívták meg a Demján cégével szerződő kisvállalkozók

Csalás gyanújával nyomoz a rendőrség az Arcadom Zrt. ügyeivel összefüggésben – így értesült a Hír24. A felszámolás alatt álló céget saját alvállalkozói jelentették fel, mert nem fizették ki őket. Vannak, akiknek dolgozókat kellett kirúgniuk, alig néhány milliós tartozás miatt – állították. Az Arcadom Demján Sándor cégbirodalmának egykor koronaékszere volt – fogalmaznak a cikkben.



Elárulta a kormány, hol látja a magyar gazdaságot 2019-ben

A kormány 2019-ben 3 százalékos növekedéssel, 3 százalékos inflációval és 1,5 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal számol - derült ki a jövő évi költségvetéshez kapcsolódó középtávú kitekintésből, amelyet pénteken nyújtottak be az Országgyűlésnek.


Rengeteg gázt adott el az állami MVM a jövő téli ellátásra

A Magyar Földgázkereskedő Zrt. (MFGK) a következő gázévre összesen 3,75 milliárd köbméter földgázt adott el az egyetemes földgázszolgáltatóknak, ami várhatóan fedezi a lakosság teljes gázellátását - közölte az MVM földgázkereskedő társasága.





Világbank: Az összeomlás szélén van a Gázai övezet

A gazdasági összeomlás szélén áll az 1,8 milliós Gázai övezet – írta a Világbank pénteken közzétett jelentésében. A munkanélküliségi ráta 43 százalék, valószínűleg a legmagasabb a világon. Tíz emberből négyen tengetik életüket a szegénységi küszöb alatt.


Matolcsyék támadásnak veszik a Magyar Nemzet cikkét

A kormányoldalon bojkottált lap kétségbe vonta a jegybank állítását, hogy nincs sok panasz a devizahitelek elszámolásánál. Gyakorlatilag rendkívüli sajtótájékoztatót rántott össze az MNB, hogy helyre tegye a Nemzetet.



Soha többé készpénz – álom vagy rémálom?

A világban ma már a pénz nagy része csak virtuálisan, adatként létezik, és egyre többen szabadulnának a 3000 éve velünk lévő érméktől, illetve bankjegyektől. Svédországban a hajléktalanoknak bankkártyával adhatnak apanázst a járókelők. Dánia már jövőre megtenné az első igazán komoly lépést a készpénzmentes társadalom megteremtése felé, egyes boltokban már nem lehetne így fizetni, bár ennek óriási kockázatai vannak. Ön megosztaná a kormánnyal, hogy milyen gyógyszert vett, vagy mennyit költött alkoholra a hétvégén?


Tízezrek eshetnek el a banki visszatérítéstől

500 olyan hitelintézet dobta be a törülközőt, amelynek elszámolnivalója lenne ügyfeleivel. Az érintett adósok száma tízezres nagyságrendű. Ha sikerül valamit visszaszerezni az érintett pénzintézetek vagyonából, azt is egyéb célokra fordítják, nem az elszámolásra.