A 25. stratégiai megállapodását a Siemens-szel írja alá a kormány
A Siemens Zrt.-vel is stratégiai megállapodást köt a kormány kedden. A tervek szerint összesen mintegy 40 céggel írnak alá hasonló dokumentumot.
A Siemens Zrt.-vel is stratégiai megállapodást köt a kormány kedden. A tervek szerint összesen mintegy 40 céggel írnak alá hasonló dokumentumot.
Csökken a légrugós kamionok gépjármű adója, a használatarányos útdíj (e-útdíj) 7,5 százaléka levonható lesz a helyi iparűzési adóból, és az e-útdíj fizetését szolgáló kedvezményes forgóeszközhitelhez jutnak a fuvarozók - erről írt alá megállapodást a kormány nevében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és három fuvarozó szervezet képviselője hétfőn Budapesten.
Vegyesen alakultak hétfőn délelőtt a forintárfolyamok, euróban gyakorlatilag a pénteki szinten áll a forint jegyzése, dollárban és svájci frankban viszont erősödött.
Nagyot esett a magyar főváros azon az éves toplistán, amelyet az International Congress and Convention Association (ICCA) állít össze a világ legkedveltebb rendezvényhelyszíneiről – közölte a Turizmus Panoráma Bulletin.
Májusban 15 havi csúcsra emelkedett az euróövezeti feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index, de a mutató továbbra is az ágazat visszaesését jelző 50 pontos szint alatt van - közölte végleges adatait hétfőn a Markit piackutató.
A patkánnyal nem szabad megpróbálni megütközni a csatornában, mert ott ő van előnyben! Ha elkezdünk alkudozni a háttérben, a sötétben mutyizni, végünk van!” – mondta Ángyán József, fideszes országgyűlési képviselő, saját párttársaira és a kormányra utalva azon a videofelvételen, mely a Hírhatár Online birtokába került, és a gödöllői önkormányzat rendkívüli testületi ülésén készült.
Akár több évet is csúszhat az a projekt, amivel a Mercedes kecskeméti autógyártó-kapacitását 300 ezer autó közelébe emelte volna – írta az Index két, egymástól független forrásra hivatkozva. A beszámoló szerint a cégközpontban állítólag olyan számítások is készültek, amik egy romániai építkezés, illetve a romániai logisztika költségeit vizsgálják.
Több mint 1800 trafikos már beadta az engedélykérelmét a NAV-nak, a leggyorsabban egy érdi dohányárus szerezte be az induláshoz szükséges papírokat.