Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A bankok egyetértenek a Kúriával, Rogán szerint a legfőbb bírói szerv a bankok oldalára állt, sajnálkozik az LMP és az MSZP is, a devizahitelesek pedig nekimentek Matolcsynak, mert azt hiszik, ellenük fordult.
A Kúria hétfői ítélete megerősítette, hogy a bankok jogkövető magatartást folytatnak – mondta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára hétfőn délután, miután a Kúria nyilvánosságra hozta a devizahitel-szerződésekkel kapcsolatos jogegységi határozatát.
A főtitkár hangsúlyozta, hogy nem véleményezik a bírósági döntéseket. Ugyanakkor elmondta azt is, hogy a Kúria döntése szerint a devizahitel-szerződések élő és jogszerű szerződések, amiket teljesíteni kell. Kovács Levente elmondta azt is, hogy a bankszövetség és tagintézményei elkötelezettek a jogszabályok betartását illetően, és minden bírósági döntést maradéktalanul betartanak.
Döntött a Kúria: nem segítenek a devizahiteleseken
A Kúria polgári kollégiuma hétfőn több mint kétharmados többséggel olyan döntést hozott, ami nem teszi lehetővé a devizahitel-szerződések tömeges módosítását az adósok javára. A Kúria többek között kimondta: a devizaszerződések olyan szerződések, amelyeknél az adós viseli az árfolyamkockázatot. Ez a szerződéstípus önmagában az adóst terhelő árfolyamkockázat miatt nem ütközik jogszabályba, nem ütközik nyilvánvalóan a jó erkölcsbe, és nem uzsorás szerződés.
Rogán: a Kúria a bankok oldalára állt
A hírre Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője úgy reagált, nagyon sajnálják, , hogy a bankok oldalára állt a Kúria. A kormánypártok azonban egyelőre nem lépnek a devizahitelesek ügyében, mivel több más kérdésben is várják még a Kúria érdemi döntését, így például az egyoldalú kamatemelés ügyében (ezzel a ponttal kapcsolatban a Kúria az Európai Unió Bírósága döntésére vár).
Schiffer és az LMP sajnálatosnak tartja a Kúria döntését
A párt ugyanakkor teljes mértékben tiszteletben tartja a határozatot - közölte Schiffer András. Az LMP társelnöke szerint most még sürgetőbbé vált, hogy a Ház foglalkozzon Ertsey Katalin és Vágó Gábor néhány hónapja benyújtott törvényjavaslatával, megtiltaná a közjegyzői okiratokon alapuló kilakoltatásokat, tilossá tenné, hogy a pénzintézetek átruházhassák követeléseiket az adósságbehajtó cégeknek, a bíróságokat pedig arra kötelezné, hogy az eléjük kerülő kölcsönszerződések egészét vizsgálják.
A hírre hasonlóan reagált Simon Gábor MSZP-s politikus is, aki azt mondta, hogy a Fidesz most már nem háríthatja másra a felelősséget, hiába várt a Kúriától megoldást, így a kormánynak kell lépnie az ügyben.
A Bankcsapda nevű devizahiteles érdekvédelmi szervezet Matolcsy Györgynek esett neki, és közölte a Magyar Nemzeti Bank érdekelt a devizahiteles magyar családok kifosztásában. A szervezet abba kapaszkodott bele, hogy a Kúria többek között Matolcsy Györgytől is kért véleményt a jogegységi határozat elkészítése során. Bár a Kúria kiadott közleményéből nem derül ki, hogy az MNB elnöke egyetértett-e a legfőbb bírói szervvel, a Bankcsapda ezt úgy értette, Matolcsy támogatta a Kúria állásfoglalását.
Devizahitelek: "felmelegedhetnek" a tehermegosztás opciói
Pozitív hír a bankok és a forint árfolyama számára a Kúria mai döntése, de egyelőre még nem látszik, hogy milyen irányba fordulna kormány, vélhetően a tehermegosztás opciói "melegedhetnek fel" - mondta Samu János, a Concorde makroelemzője a Kúria mai döntésére reagálva.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.