Fehéroroszország devizaeladásra kötelezi exportőreit
Fehéroroszország devizaeladásokra kötelezi exportőr vállalatait pénzügyi stabilizációs programja keretében - derül ki a kormány pénteken nyilvánosságra hozott tervéből.
Fehéroroszország devizaeladásokra kötelezi exportőr vállalatait pénzügyi stabilizációs programja keretében - derül ki a kormány pénteken nyilvánosságra hozott tervéből.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze az Est Média Vagyonkezelő Nyrt. június 24-ére.
A munkavállalóknak és az egész társadalomnak nagy áldozatába fog kerülni, mire az ország visszanyeri gazdasági függetlenségét, vagy legalábbis viszonylagos stabilitását - közölte Palkovics Imre, a MOSZ elnöke pénteken sajtótájékoztatón, Zalaegerszegen.
Kissé erősödött a forint a dollárhoz és az euróhoz képest pénteken, a frank azonban ma sem lett olcsóbb.
A váratlanul rossz pénteki amerikai foglalkoztatási adatok nyomán most már meglehetősen egyértelmű, hogy az elmúlt hetekben "falnak ment" az amerikai gazdaság, és ez a monetáris enyhítés folytatásának lehetőségét veti fel - vélekedtek az új munkapiaci adatsort kommentálva londoni pénzügyi elemzők.
Hiába kezdett pluszban, és töltötte a délelőtt jelentős részét a zöld tartományban a BÉT vezető indexe, végül masszív mínuszban zárt a mutató pénteken.
Az euróövezettel szemben javuló befektetői bizalom erősíti a forintot: az eurót pénteken délután négy órakor 264,64 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a csütörtök délutáni 265,74 forint után.
Rémhírnek és minden alapot nélkülöző álhírnek nevezte a pénteki rendkívüli kormányszóvivői tájékoztatón Nagy Anna kormányszóvivő, hogy a magyar bankbetéteket államosítaná a kormány. Az ügyben a felügyelet és a rendőrség is vizsgálódik.
Jelentősebb piaci hatásokkal nem járó "tisztes kompromisszumnak" minősítették a magyar devizahitelesek megsegítésére kidolgozott otthonmentő akciótervet pénteki helyzetértékelésükben londoni felzárkózó piaci elemzők.
Hét törvény módosítását kezdeményezi a gazdasági tárca a pénteken az Országgyűlés elé benyújtott törvényjavaslatában; a minisztérium egyebek mellett azt javasolja, hogy emelkedjen a cigaretta jövedéki adója, szűnjön meg a vendéglátóiparban a havi standolási kötelezettség és emelkedjen a kötelező könyvvizsgálat értékhatára.
A német kormány visszafogottan nyilatkozott pénteken az előző nap az Európai Központi Bank elnöke által javasolt euróövezeti pénzügyminisztérium felállításáról.
Az amerikai érdekeltségű Jabil Circuit Kft. közel 23 millió eurós beruházást valósít meg Tiszaújvárosban, amelynek révén rövid időn belül 670-nel növeli alkalmazottainak számát. A cég a projekthez állami támogatást kap, ami már az első gyártási évben megtérül az államháztartásnak - jelentették be a kormány és a cég képviselői pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
A németországi iparban minden korábbinál több új munkahely jön létre a következő egy évben, a legnagyobb európai gazdaság ipara havonta több mint 10 ezer új állást kínál majd a munkavállalóknak a német ipari és kereskedelmi kamarák szövetsége (DIHK) pénteken bemutatott felmérése szerint.
A devizahitelesek megmentésének részleteiről és következményeiről még egy ideig biztosan folyik majd a vita, különösen amiatt, hogy nem könnyű eldönteni: el szabad-e vállalni a rendszer feltételeit vagy sem. Muraközy Balázs, az MTA Közgazdaságtudományi Intézetének tudományos munkatársa a hvg.hu-nak elmondta, hogy a döntéshez legalább három fő kérdésre kell választ adni.
Széleskörű összefogással készült el az új nemzeti légügyi stratégia, amely a szakma egységes álláspontját tükrözi, ezért jó alapul szolgál majd a következő időszak légiközlekedési fejlesztési és törvényhozási döntéseihez - jelentette be Márton Attila, a Fidesz szakpolitikusa pénteken sajtótájékoztatón.
Fehéroroszországban 20,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az idén az első öt hónapban, részben annak a hatására, hogy a volt szovjet tagköztársaság május elején leértékelte valutáját - jelentette be Andrej Tur fehérorosz gazdasági miniszterhelyettes pénteken.
A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének (Magosz) elnöke szerint gyenge-közepes gabonatermés várható őszi búzából az idén.
A németországi hasmenéses jávány okozta exportkiesés napi százezer eurós veszteséget okoz a román uborkatermesztőknek.
Jelentősebb piaci hatásokkal nem járó "tisztes kompromisszumnak" minősítették a magyar devizahitelesek megsegítésére kidolgozott otthonmentő akciótervet pénteki helyzetértékelésükben londoni felzárkózó piaci elemzők.
A Századvég május végén készített közvélemény-kutatásának tanúsága szerint a választók nagy többsége nem tartja igazságosnak a rendvédelmi dolgozók korkedvezményes nyugdíjazásának jelenlegi feltételeit.