Változások a személyi jövedelemadózásban
Az idén jelentősen változott a személyi jövedelemadózás: a korábbi kétkulcsos (progresszív) adórendszer helyett 16 százalékos egykulcsos adót vezettek be, s nagy hangsúlyt kapott a családok támogatása.
Az idén jelentősen változott a személyi jövedelemadózás: a korábbi kétkulcsos (progresszív) adórendszer helyett 16 százalékos egykulcsos adót vezettek be, s nagy hangsúlyt kapott a családok támogatása.
A gazdaságkutatók 2,5-3,3 százalékos GDP növekedést prognosztizálnak 2011-re, s ennek a sávnak a közepére esik a kormány 3,0 százalékos és az MNB 3,1 százalékos előrejelzése.
Több jelentős jogszabályi változás is hatályba lépett az új év első napján: egykulcsos lett az adórendszer, emelkedett a minimálbér és a nyugdíj, ismét három évig vehető igénybe a gyes, és negyven év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek a nők.
Szombattól az euróövezet tizenhetedik tagjává válik Észtország, ezzel az Európai Unió közös pénzét használó térség lakóinak száma 330 millió fölé emelkedik - emlékeztetett pénteken Brüsszelben kiadott közleményében az Európai Bizottság.
A nyugat-európai tőzsdék pénteken enyhe lejtőn tovább haladtak a lefelé.
A kormány a lakás-előtakarékosság állami támogatásáról szóló rendeletének módosításával megerősítette azokat a lakás-takarékpénztári törvényi előírásokat, amelyek kimondják, mikor nem kell visszafizetni az állami támogatást. Ezzel azonban érdemi változásra nem került sor a legutóbbi Magyar Közlönyben megjelent módosítás szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényforgalma 2010-ben 8,6 százalékkal volt nagyobb, mint 2009-ben, a BUX index értéke pedig egy év alatt 0,47 százalékkal emelkedett.
Január elsejétől kevesebb adójóváírás jár, új gyerekkedvezményt vezetnek be, kevesebbet kell adózni a hidegétkezési utalvány és a bónusz után is. Ez utóbbi csak január 15-től érvényes. Január 31-ig minden magánnyugdíjpénztár-tagnak nyilatkoznia kell, ha nem szeretne visszalépni az állami rendszerbe. Összefoglaltuk, mire figyeljen 2011 első hónapjában.
A Skype kétnapos leállása december 22-én kezdődött, amikor néhány, az azonnali üzeneteket kezelő szerver túlterhelődött. A kiszolgálók túlterheltsége és a Skype for Windows szoftver hibája okozta az internettelefon-szolgáltatást futtató hálózat nagy részének kétnapos leállását. A Skype azon morfondírozik, hogyan tudná elkerülni a jövőben a hasonló eseteket.
A tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (MÜTF) munkalehetőséget szervez azoknak a hallgatóknak, akik jelentkezéskor vállalják, hogy a teljes tandíjat vagy annak egy részét ledolgozzák - írja a Napi Gazdaság.
Az utóbbi tíz évben a hazai befektetési alapok kétharmadának sikerült ugyan az inflációt leköröznie, az állampapírhozamokat azonban csak sokkal kevesebbnek. A BUX indexet pedig csak egészen kevésnek, szám szerint háromnak - írta a Napi Gazdaság.
A forint gyengült csütörtök estére az euróval és a svájci frankkal szemben délutánhoz képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Január elsejétől életbe lép az új személyi jövedelemadózás Magyarországon. A gyermekvállalás ösztönzése érdekében a személyi jövedelemadózás új rendszerében már az első gyermek után is adókedvezmény jár a szülőknek, méghozzá jövedelemkorláttól mentesen - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A lett pénzügyminisztérium csütörtökön azt közölte, hogy jövőre nem hívnak le a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió által megajánlott 7,5 milliárd eurós hitelkeretből újabb részleteket.