Csökkent a magánszemélyek jövedelme a Nyugat-Dunántúlon
A pénzügyi-gazdasági válság hatása miatt a magánszemélyek 4,7 százalékkal kevesebb jövedelemre tettek szert a Nyugat-Dunántúlon tavaly, mint egy évvel korábban.
A pénzügyi-gazdasági válság hatása miatt a magánszemélyek 4,7 százalékkal kevesebb jövedelemre tettek szert a Nyugat-Dunántúlon tavaly, mint egy évvel korábban.
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) elfogadhatatlannak tartja a jövő évi büdzsé köriratában értesülésük szerint kilátásba helyezett közszolgálati létszámcsökkentést, valamint közölte azt is: a kormány megalakulása óta érdekegyeztetés nélkül folyik a jogalkotás.
Múlt hét csütörtök óta tart a sztrájk a TE Ganz-Röck Zrt. kiskunfélegyházi gyára előtt; a munkások fél éve nem kaptak fizetést, ezért a német Alstom cég korábban legyártott termékeiért szerdán érkezett kamionokat nem engedik be az üzem területére.
A nagyobb forgalmú áruházláncokkal is különadót fizettetne a kormány a TV2 Tények című hírműsorának információi szerint. A híradósok úgy tudják, hogy a távközlési és energetikai cégekkel együtt az áruházláncoknak is fizetniük kell, összesen 200-300 milliárdot, ráadásul még az idén.
Magyarországon jelentős adósságcsökkentésre van szükség, amely ugyan átmenetileg visszafogja a növekedést és a fogyasztást, azonban enélkül a bankok nem finanszírozhatnak biztonságosan, nem indulhat be határozott növekedés – jelentette ki Simonyi Tamás, a KPMG Tanácsadó Kft. igazgatója.
Megoldódni látszik a magyar befektetési és kereskedelemfejlesztési ügynökség, az ITD Hungary finanszírozása, miután a működéséhez szükséges forrásról az ügynökség azt közölte: a minisztérium szinte teljes mértékben átutalta az összeget.
Minden korábbinál nagyobb, 11 milliárd dollárt meghaladó bevétellel zárta üzleti évének szeptemberrel véget ért harmadik negyedévét az Intel.
Erősödött szerdán délelőtt a forint: az eurót 11 óra után 15 perccel 273,14 forinton jegyezték a bankközi piacon, szemben a kedd délutáni 274,10 forinttal.
Ideiglenesnek nevezte a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi Zrt. (MAL Zrt.) állami ellenőrzését a szerdai Financial Timesnak nyilatkozva Martonyi János.
A magyar államosítás napja címmel közölt szerdán kommentárt a Sme című liberális szlovák napilap arról a magyarországi döntésről, hogy katasztrófa esetén a kormány állami felügyelet alá vonhatná az érintett vállalatokat.
Az ország borvidékein a szőlő 80-90 százalékát már leszedték, így a jövő héten, de legkésőbb a hónap végére befejeződhet a főszüret országszerte - közölte Horváth Csaba, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) főtitkára.
A jegybankelnök szerint a pénzügyi rendszerben nem okozna gondot a jelenleginél akár 30 százalékkal erősebb svájcifrank-árfolyam sem, az pedig szociálpolitikai kérdés, hogy segít-e az állam a hiteleseken, de ha igen, akkor ebben az esetben nagyon körültekintően kell eljárni.
A CIG Pannónia Biztosító részvényeinek hétfőn kezdődött értékesítése rég nem látott érdeklődést váltott ki, sorok állnak egyes jegyzőhelyek előtt – írta szerdai számában a Napi Gazdaság.
Az Obama-kormányzat nem hirdet országos moratóriumot a jelzálogadósok kilakoltatására, annak ellenére sem, hogy az utóbbi napokban több bankról bebizonyosodott, hogy szabálytalan papírok alapján hajtották végre az ingatlanok kisajátítását – közölte kedden Robert Gibbs, a Fehér Ház szóvivője.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 73,69 pontos emelkedéssel, 23.479,66 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,31 százalékkal erősödött.
Udvarias levél formájában tudatta a kormány a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB), hogy nem kér a jegybanki vezetőknek a hitelezés átláthatóságát javítani szándékozó javaslataiból - írta szerdai számában a Népszabadság.
Gyengült a forint kedd estére az euróval és a svájci frankkal szemben a reggeli és a délutáni szinthez képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Szabadságon vagyok - ennyit közölt kedden kora este Bathó Ferenc, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára, akinek a Népszabadság online értesülései szerint távoznia kellett a tárcától.
A 4-es metró építésének első szakasza kapcsán 53 beszerzés és közbeszerzés tekintetében állapított meg különböző mértékű kockázatot az utólagos szakértői vizsgálat. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) illetékes irányító hatósága a projekt Európai Bizottság általi befogadása érdekében még 2008 decemberében bízott meg független jogi és közbeszerzési szakértőt, hogy utólagos ellenőrzésnek vesse alá a projektet.
A 2007-es csúcsponthoz képest a tizedére csökkenhet az idén a bevásárlóközpont-építési projektek száma a délkelet-, és kelet-európai térségben a RegioData osztrák gazdaságkutató cég kedden bemutatott felmérése szerint.