Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Csőd közeli helyzetbe került a Harkányi Gyógyfürdő Zrt., és csak a hitelezőkön múlik a cég felszámolásának megindítása - írta az Új Dunántúli Napló szombaton.
A lap értesülései szerint a Baranya megye legnagyobb fürdőlétesítményét üzemeltető, városi többségi tulajdonú cég gazdálkodási nehézségei főként abból fakadnak, hogy több tételben kölcsönt nyújtott az önkormányzatnak. Ebből és egyebek mellett az elmaradt közüzemi díjakból fakadó kintlévőség összege ma már 350 millió forint, a fizetési határidő pedig tavaly decemberben lejárt. A cég pénzügyi helyzetét tovább rontja, hogy az elmúlt években kötött bérleti szerződések rendezetlenségéből fakadóan további több tízmillió forintra is hiába vár.
A kintlévőségek összege elegendő lenne az adóhatóság és több beszállító felé fennálló több százmillió forintos tartozás rendezésére, ám a legnagyobb adós, a szintén forráshiánnyal küzdő város belátható időn belül nem tudja rendezni adósságát. A kialakult helyzetben csak a hitelezőkön múlik, hogy a lejárt követelésekre hivatkozva kezdeményeznek-e felszámolási eljárást a cég ellen. A felszámolás nemcsak a cégre, hanem a városra nézve is komoly következményekkel járna. A Harkányi Gyógyfürdő Zrt.-t legutóbb hatmilliárd forintra értékelték, a mai magyar gyakorlat szerint az eljárásban ennek a töredékéért is kivásárolhatják a vállalatot, ráadásul az önkormányzat elveszítené a gyógyvíz hasznosításának jogát is - írta a lap.
Schwarcz Tibor, a cég közelmúltban kinevezett új vezérigazgatója azt mondta: gőzerővel folyik a társaság gazdasági stabilizálása. Az ő feladata, hogy a cég érdekeit szem előtt tartva "kezelje a helyzetet", és megtalálja a legkedvezőbb megoldást - olvasható a baranyai napilapban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.