A Coca-Cola nem szerezheti meg a legnagyobb kínai üdítőital-gyártót
A kínai hatóságok elutasították, hogy a Coca-Cola bekebelezze a Huj-jüan céget, Kína vezető üdítőital-gyártóját, közölték szerdán a kínai kereskedelmi minisztériumban.
A kínai hatóságok elutasították, hogy a Coca-Cola bekebelezze a Huj-jüan céget, Kína vezető üdítőital-gyártóját, közölték szerdán a kínai kereskedelmi minisztériumban.
Úgy tűnik, megállt a nagyarányú tőkekivonás és visszatért a befektetők befektetési alapok iránti bizalma, miután februárban csak kismértékben csökkent az alapok összesített vagyona, és ezen felül új tőkét is vonzott a szektor - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ).
Gyengült a forint a bankközi devizapiacon annak ellenére, hogy a világ pénz- és tőkepiacain továbbra is optimista hangulat uralkodik.
Amerikai ügyészek helyi idő szerint kedden bejelentették, hogy az amerikai kormányzat visszaigényli a Bernard Madoff fiai részére hitelezett 31 millió dollárt, illetve elkobozza a feleségének vásárolt 2,6 millió dollár értékű ékszereket.
Az AIG biztosítónak teljes egészében vissza kell fizetnie az adófizetőknek a vitatott jutalmakat, ezek összegével csökkentik a cégnek nyújtandó állami támogatást, közölte helyi idő szerint kedden Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter.
Amíg a zloty nem erősödik meg látható mértékben, addig vagy elmarad a további kamatcsökkentés, vagy legföljebb negyed százalékpontos enyhítés lehetséges, idézte a Lengyel Nemzeti Bank pénzügypolitikai tanácsának egyik tagját, Andrzej Wojtynát szerda reggel a Rzeczpospolita című lengyel lap.
Az Európai Központi Bank (EKB) elnöke, Jean-Claude Trichet erősen reménykedik abban, hogy jövőre visszatér a fellendülés, de nem veszi biztosra.
Az elmúlt években a pénzügyi szektor egyre markánsabban jelent meg a sportszponzoráció területén, és évről évre többet költöttek a marketing ezen formájára. A válság kirobbanása óta azonban számos – korábban a különböző sportszervezetek támogatására gyakran több 10 millió dollárt fordító – bank, és biztosító is nehéz pénzügyi helyzetbe került.
A G20-hoz tartozó szinte valamennyi ország protekcionista intézkedéseket hozott a novemberi washingtoni csúcstalálkozó óta, amelyen vállalták, hogy a válság ellenére nyitva tartják a határaikat - közölte a Világbank.
Nem kapták meg a kormány és az MSZP frakció támogatását önálló indítványaikhoz az ellenzéki képviselők, a kormány adócsomagját és a társadalombiztosítási nyugellátások módosítását célzó javaslatait pedig az ellenzék szavazta le az Országgyűlés költségvetési bizottságának keddi ülésén.
A jövő hónap közepéig javaslat készül a kormány számára az új és környezetbarát autóbuszok beszerzését támogató konstrukcióról - tudta meg az MTI kedden szocialista politikusoktól annak kapcsán, hogy Kiss Péter kancelláriaminisztertől értesültek arról: melyek azok a fővárosi projektek, amelyek megvalósításához a kormány a választásokig hátralevő egy évben segítséget nyújt.
Mintegy 16 millió eurós forgóeszközhöz szükséges hitelre vállalt garanciát a kormány, amellyel 900 munkahely megőrzésére nyílik lehetőség az Eybl Hungária Kft.-nél, a Flextronics pedig egy jogszabályváltozásnak köszönhetően a korábbi munkaügyi bírsága ellenére sem lesz kizárva a munkahelymegtartó pályázatokból - közölte a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter kedden Nagykanizsán sajtótájékoztatón.
Talán a mínuszban nyitó New York-i tőzsde az oka, de a BUX négy százalékos mínuszban, újra 10 000 pont alatt zárta a keddi kereskedést.