Az OTP és a Richter húzta lefelé a BUX-ot
A több mint másfél százalékkal gyengülő OTP és Richter húzta igazán lefelé a BUX-ot kedden délelőtt.
A több mint másfél százalékkal gyengülő OTP és Richter húzta igazán lefelé a BUX-ot kedden délelőtt.
Egy teljes évi folyamatos gyorsulás után immár második hónapja lassul a világ feldolgozóipari teljesítményének visszaesési üteme az egyik vezető londoni befektetési csoport által összeállított legújabb globális beszerzőmenedzser-index (PMI) tanúsága szerint.
Ha nem fogynak az autók, nincs akkora kereslet az autógumik iránt sem. Nem csupán a beszállítói igények csappantak meg, a másodlagos fogyasztók is egyre inkább kitolják a gumicserét.
A pénzügyi válság a jelek szerint az euróövezeti felvételi folyamat rövidítésének megfontolására késztetett egyes európai uniós vezetőket, írja a Financial Times.
Jelentős, de nem túl drámai hitelportfólió-romlásra, a hazai üzletágában pedig a kockázati költségek duplázódásával számol idén az OTP - nyilatkozta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Napi Gazdaságnak.
Gyurcsány Ferenc segítségkérése árt Magyarország szomszédainak. Az Európai Unió reakciója erre az a garanciavállalás volt, hogy egyetlen tagállamát sem hagyja elesni. A forint hétfői árfolyama azonban megmutatta, hogy a piacok mennyire hisznek ennek - írja a Sme című szlovák véleményformáló liberális napilap keddi kommentárjában.
A héten ismét csak lefelé tartottak a részvényárfolyamok. Egyre mélyebbre csúszik a világgazdaság a válságba, és még mindig nem látszik a fény az alagút végén. Már egyes feltörekvő gazdaságok sem képesek növekedést felmutatni, többek között Kína sem. A második világháború óta nem volt erre példa. A körülmények romlanak, már nem igazán van olyan szegmense az értékpapír-piacnak, ahol ne okozott volna komoly veszteségeket a válság. Mire figyeljünk a héten?
Az OTP csoport jó úton halad, hogy megvalósítsa idei 150 milliárd forintos profittervét, nem vesz igénybe állami tőkejuttatást, de áprilisra várhatóan megköt egy megállapodást az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD), és ez tovább erősíti tőkepozícióját - mondta Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatója a Reuters hírügynökségnek.
Az eddigi stabilról leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta Magyarország szuverén hosszú futamú deviza- és forintadósi besorolásainak kilátását a Fitch Ratings, a hazai és az európai gazdasági kilátások folytatódó romlására hivatkozva.