Eurózóna: folytatódik a lejtmenet a feldolgozóiparban
Az eurózóna feldolgozóiparában januárban is folytatódott a lejtmenet, de a visszaesés kisebb ütemű volt, mint decemberben.
Az eurózóna feldolgozóiparában januárban is folytatódott a lejtmenet, de a visszaesés kisebb ütemű volt, mint decemberben.
Oroszországban szerényen nőtt az olajtermelés januárban az előző hónaphoz képest, miközben csökkent az export.
Az olcsóbb jegyeket kínáló légitársaság, a Ryanair a folyó üzleti év decemberig tartó harmadik negyedét 101,5 millió eurós veszteséggel zárta, ami valamivel kedvezőbb, mint a szakértők által várt 106,8 millió eurós veszteség. A megelőző év azonos időszakában a Ryanair 35 millió eurós adózott eredményt ért el.
Lefelé nyitott első februári napján a BUX; a Mol részvényárfolyama egy százalékos mínuszban várja a folytatást.
A forint ott folytatta hétfő reggel, ahol pénteken abbahagyta. Péntek délután az euró árfolyama 299,2 forint felett döntött rekordot – február 2-án reggel kilenc óra óta 299,3 forint a történelmi mélypont.
Történetük legrosszabb januárját zárták az amerikai tőzsdék múlt pénteken, és egyelőre semmi jele a feltámadásnak. Továbbra is ömlenek a sötétebbnél sötétebb képet rajzoló adatok: a GDP 27 éve nem látott ütemben, 3,8 százalékkal csökkenet 2008 utolsó negyedévében, a munkanélküliség valószínűleg újabb negatív rekordokat döntött idén januárban, a fogyasztói bizalom még soha nem volt ilyen alacsony az USA-ban.
A magyar gazdaság helyzetét alapvetően elkeserítőnek, lehangolónak tartja Gerendai Károly, a Sziget Kulturális Menedzsment Iroda Kft. ügyvezető igazgatója, aki a napokban vette át az Ernst and Young nemzetközi cég díját, "Az év üzletembere 2008" elismerést, ugyanakkor úgy véli, nem szabad feladni, hátratett kézzel arra várni, hogy majd valaki más oldja meg helyettünk a problémákat.
Bokros Lajos volt pénzügyminiszter szerint most van esély a reformok kritikus tömegét elindítani, hiszen a társadalom érti, hogy szükség van erre, a politikusoknak pedig nincs vesztenivalójuk - olvasható a hétfői Népszabadságban megjelent interjúban.
Újabb, egymilliárd eurós hitel felvételére készül a kormány az Európai Beruházási Banktól (EIB) - tudta meg a Világgazdaság kormányközeli forrásokból.
Bár a tavaly októberi válsághullámot követő csúcsok után több szakember úgy gondolta, hogy végre az elhangzott – és már lassan évek óta szajkózott – javaslatokból meg is valósul valami, még mindig csak ott tartunk, hogy „legalább az irány jó”. A hvg.hu-nak nyilatkozó szakértők a kormány által bejelentett javaslatokból továbbra is a konkrétumokat hiányolják.
A tavaly ősz eleje óta rohamosan romló GKI-konjunktúraindex szezonális hatásoktól megtisztított értéke az idei évet újabb történelmi mélyponton kezdte. A GKI Gazdaságkutató Zrt. által – az Európai Unió támogatásával – készített felmérés szerint sem az üzleti szféra, sem a lakosság nem volt még soha olyan pesszimista, mint 2009 januárjában.
Néhány, az adót és az illetékeket érintő változás lép hatályba február elsején, ilyen a 250 ezer forint feletti készpénzforgalom korlátozása, a módosított cégautóadó, a standolási szabályok változása, illetve a parlamenti képviselők költségtérítése után megfizetendő 15 százalékos adó.
A hét elején megalakul a Kormányzati Válságmegelőző és Válságkezelő Központ (KVVK) - tudta meg az MTI kormányzati politikusoktól.
Már a Gazpromé a szerb NIS olajcég többségi része, mivel az orosz monopólium kifizette a 400 millió eurót a NIS 51 százalékáért - közölte a hétvégén a szerb energiügyi miniszter.
Az egyfordulós választással 4 milliárd forintot, a kisebb létszámú parlamenttel 10 milliárdot, az önkormányzati képviselők számának felére csökkentésével 47,3 milliárdot, a kistelepülések főállású polgármesteri posztjának megszüntetésével pedig 14,4 milliárd forintot spórolna meg egy kormányzati ciklusban a költségvetés - derül ki a abból a háttéranyagból, amely a soron kívüli vasárnapi kormányülés döntéseit ismerteti.
Ahogy várható volt, nem találtak igazi válaszokat a világgazdaság válságjelenségeire a vasárnap hivatalosan befejeződött davosi Világgazdasági Fórum résztvevői sem.
A kormány azt javasolja, hogy 386 helyett 199 fős legyen a parlament, a parlamenti képviselők tiszteletdíját rögzítsék a mindenkori átlagbér háromszorosában, szűnjön meg a számla nélküli költségtérítés, csökkenjen a felére az önkormányzati képviselők száma.
A globális pénzügyi válság ellenére teljes garanciát adott a 2014-es, szocsi téli játékok finanszírozására a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak (NOB) Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök.
A közös európai pénz árfolyama péntek délután 299,2 forint felett is járt; a 300 forintos lélektani határ átlépését viszont meglehet, februárra halasztotta.
A Mol nélküli kereskedésben a vezető részvények mindegyike két százalék feletti mértékben gyengült pénteken.