Gyurcsány: népszavazás döntsön az euró bevezetéséről
A miniszterelnök szerint népszavazást kell tartani az euró bevezetéséről.
A miniszterelnök szerint népszavazást kell tartani az euró bevezetéséről.
Ma már évente ezres nagyságrendben árvereznek el lakásokat azért, mert a tulajdonos nem tudja fizetni az ingatlanra felvett hitelt. Az adósságcsapda néhány egyszerű fogással és odafigyeléssel elkerülhető, vagy legalábbis az árverést megúszhatjuk.
Londoni értékforgalmazók szerint az európai részvénypiacok pénteken gyengén nyitnak. Az utóbbi napok vállalategyesülési híresztelései kifutnak, már nemigen támogatják a piacot, ellenben sok részvényt túlértékeltnek tartanak a befektetők az e heti roham után. Egyedül Londonban tartanak lehetségesnek emelkedést a nap folyamán, ha a befektetőket megkísérti a 6000 pont áttörésének kihívása.
A kerülethatárokra tekintet nélkül 15 ingatlanérték-övezetre osztja Budapestet a luxusadótörvény végrehajtásához szükséges rendelet, amit hétfőn este fogadott el a fővárosi közgyűlés.
A globális tőkebefektetésekkel foglalkozó, a Financial Times csoporthoz tartozó fDi magazin felmérésének eredményei alapján a Közép-Magyarországi Régió Közép-Európában „A Jövő Közép-Európai Régiója” címet nyerte.
Ha Orbán Viktor kormányra kerülne és beváltaná a kampányban tett ígéreteit, az azonnali összeomláshoz vezetne - mondta Kóka János, gazdasági és közlekedési miniszter.
Az osztrák diszkont-élelmiszerlánc, a Hofer irányítja anyacége, a német Aldi Süd kelet-európai - többek között 2007-re tervezett magyarországi - terjeszkedését.
A forint jelentősen erősödött a bankközi devizapiacon csütörtökön, az eurót négy óra tájban 258,60/70 forinton jegyezték, mintegy négy és fél forinttal gyengébben a keddi 263,20/50 forintnál.
Márciusra a Pénzügyminisztérium pénzforgalmi szemléletben – helyiönkormányzatok nélkül – 262,6 milliárd forint államháztartási hiányt prognosztizál – jelentette be Katona Tamás közigazgatási államtitkár.
A gazdaság lassulásának és a megalapozatlan ígéretek veszélyére figyelmeztettek a szakemberek a "Hogyan élünk" címmel csütörtökön rendezett gazdasági konferencián.
Februárban 10 százalékkal, 475.841 főre emelkedett az utasforgalom az egy évvel korábbihoz képest a Ferihegyi repülőtéren.
Május 4-én érkezik a Balaton melletti Sármelléki repülőtérre a Ryanair első gépe a London-Stanstedről.
Nem rendelkezik hatáskörrel az Európai Bíróság a magyar iparűzési adóval kapcsolatosan eléje került ügyben, így a közeljövőben nem foglalkozik az adónemmel.
A fejlesztési pólusok kialakítása nem csupán a kijelölt régióközpontok fejlesztését jelenti, az ország versenyképességének növelése céljából a városoknak együtt kell működniük a vonzáskörzetükbe tartozó településekkel - mondta Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter.
Munkásgyűlést tartottak az Ózdi Finomhengermű Munkás Kft. dolgozói csütörtök délelőtt, ahol a cég további sorsáról tanácskoztak. Az ózdi finomhengermű mintegy négyszáz dolgozója, a szakszervezetek képviselői és a felszámoló biztos is részt vett a munkásgyűlésen.
Több mint egy forinttal erősebben nyitott a forint a kedd délutáni értékénél. A piac már a hétfői kamatdöntésre vár.
Reggel még tovább csökkent a kőolaj ára a szabadpiacon az amerikai stratégiai tartalékok újabb, vártnál nagyobb növekedéséről szerdán megjelent adatok miatt.
Kedden véget ért a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szervezete (VOSZ) rendezvénysorozata. Egyetlen szépséghibája csupán az volt, hogy az eredeti elképzeléssel ellentétben nem jelent meg Orbán Viktor. Helyette a volt gazdasági miniszter, Matolcsy György igyekezett túllicitálni Kuncze Gábor ígéreteit.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 534,78 pontos csökkenéssel 21 716,31 ponton zárt, a hétfői záráshoz képest ez 2,40 százalékos gyengülés. Magas volt a forgalom, 34 milliárd forintot meghaladó értékben kereskedtek a tőzsdén, a vezető részvények árfolyama jelentősen vesztett értékéből.
A forint széles sávban, 262,50-266,40 forint között ingadozott az euróval szemben a bankközi devizapiacon. Négy óra tájban 263,20/50 forinton állt az uniós valuta jegyzése, szemben az egy nappal korábban ugyanekkor jegyezett 262,20/30 forinttal.