Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Valuták, arany és államkötvények: hova menekítsük a pénzünket a zuhanó tőzsdékről?
hvg360

Valuták, arany és államkötvények: hova menekítsük a pénzünket a zuhanó tőzsdékről?

Kecsegtető lehet bevásárolni a zuhanó részvényekből, de akár évekbe is telhet, mire megtérül a befektetésünk, ha egyáltalán. Ha megtakarításainkat mentenénk, egy-egy megbízható valuta vagy nemesfém, esetleg államkötvény jobb választás lehet. Persze tegyük hozzá, hogy a mai, egyre kiszámíthatatlanabbnak tűnő világban tuti tipp nincsen.

Gazdaság

A Deutsche Telekom rekordveszteséget jelentett

A Deutsche Telekom tavaly 24,6 milliárd euró nettó veszteséget szenvedett, nem várt méretű leírások miatt - közölték hétfőn a német távközlési vállalat bonni székhelyén. Ez a legnagyobb veszteség a német vállalatok történetében.

Gazdaság

Kína: a parlament megszavazta a kormányzati reformot

A kínai törvényhozás hétfőn a várakozásoknak megfelelően nagy többséggel megszavazta az államtanács által a múlt héten előterjesztett kormányzati reformot és átszervezést, amelytől Peking a hatékonyság növekedését, a kínai gazdaság rohamos bővülési ütemének megőrzését és a korrupció visszaszorítását is reméli.

Gazdaság

Újrahasznosított reklámokkal a hamburgerpiacért

Óvodások veszekedését idéző reklámharcot vív egymással a két gyorsétterem-óriás - a McDonald's és a Burger King - németországi vállalata. A pillanatnyi állás alapján a Burger Kingnél az előny, a szópárbajokban aratott siker azonban nem feltétlenül jelentkezik a profitban.

Gazdaság

Számlát adni, bért kapni

Számlát adó kényszervállalkozókból bruttó bért kapó alkalmazottakká válnak majd sokan, ha az országgyűlés tavasszal elfogadja a színlelt vállalkozási szerződések megszüntetését szorgalmazó javaslatot. Jelenlegi formájukban a nettó bérek radikális csökkenésével vagy munkahelyek megszűnésével is járhatnának a rendelkezések - hacsak a munkáltatók nem emelik foglalkoztatási kiadásaikat vagy az állam nem mérsékeli a munkabéreket terhelő adókat, járulékokat. Ön mit szól a tervezett változtatáshoz?

Gazdaság

Meddig kell várnunk a távközlés piaci versenyére?

Egy év telt el a hazai távközlési piac liberalizációja óta, ám jelentős változásokat az óriási viták kivételével nem érzékelhettünk. A Vivendi eladásától a magyar kormány végre valódi konkurenciát remél a korábbi monopóliummal, a Matávval szemben, miközben az európai távközlési cégek manapság csak hatalmas állami kölcsönökből tudnak talpon maradni. Ön szerint van esély a verseny kialakulására?

Gazdaság

Reklámmelléfogások

A 2002-es év legnagyobb marketing-melléfogásai címmel hirdetett versenyt a hohenheimi egyetem marketingtanszéke. A tanszék oktatói és diákjai által összegyűjtött baklövések közül hattagú zsűri választotta ki a tíz legnagyobbat, majd e toplistát internetes szavazásra bocsátották. A voksolás eredményét februárban hozzák nyilvánosságra. Ön mit jelölne a listára?

Gazdaság

Húsz dollár ingyen a lemezipartól

Valakik húszdolláros csekkeket osztogatnak és senki nem kér belőle. El lehet ezt képzelni? Az amerikai lemezipart azzal vádolták, hogy a kilencvenes évek közepe óta jogtalan haszonra tett szert, amiért indokolatlanul drágán adja a CD-ket.  Így aztán a lemezipar és 43 állam főügyészei peren kívüli egyezséget kötöttek, amely szerint a CD-vásárlók  húsz dollár kártérítést kapnak; csakhogy alig akad, aki jelentkezne érte. 

Gazdaság

Egy év euró

A legfrissebb közvélemény-kutatási adatok szerint egy évvel az új fizetőeszköz bevezetése után az eurózóna polgárainak még mindig csupán 42,2 százaléka számol euróban, a többiek továbbra is makacsul ragaszkodnak az egykori nemzeti valutába történő átszámításhoz. Az euró működőképességét látva a zónán kívüli EU-tagállamok lakóinak ellenkezése mégis csökkent a közös pénzzel szemben.

Gazdaság

Warren Buffet, a befektetőpápa

Miközben az amerikai tőzsdei befektetők közel 7000 milliárd dollárt vesztettek a részvényárfolyamok esésén, Warren Buffet, a sikeres befektető, a világ második leggazdagabb embere tovább növelte amúgy sem csekély vagyonát. Hogyan? Részvények helyett kötvényekkel kereskedett.

Gazdaság

Játszma a jegybankelnök körül

Széles Gábor, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) elnöke nemcsak bírálatát fogalmazta meg a jegybank antiinflációs politikájával szemben, hanem egyenesen arra kérte Járai Zsigmondot, a Magyar Nemzeti Bank elnökét, mondjon le posztjáról. Vajon miért ment el ilyen messzire Széles? És valóban le kellene-e mondania Járainak?

Gazdaság

Iszlámista hamburgerbojkott a Közel-Keleten

Hiába a McFalafel, a McDonald’s már csomagol, a Coca-Cola pedig tehetetlenül nézi a rivális, „iszlám” Zam Zam kóla térnyerését. A közel-keleti muszlim országokban az elmúlt egy évben negyven százalékkal estek vissza a nyugati gyorsétteremláncok és üdítőital-forgalmazók összesített bevételei, s az arab fogyasztók nyugatellenessége a régió legirigyeltebb munkahelyeit veszélyezteti. 

Gazdaság

Újra terjeszkedik a Rothschild család

Százkilencven éve, 1812. szeptember 19-én halt meg Mayer Amschel Rothschild német pénzember, annak a bankárdinasztiának a megalapítója, amelyet a történelem első multinacionális vállalkozásként emlegetnek. A bankárfamília - hasonlóan több más neves családhoz - háborúk idején, kétes üzleti tranzakciókkal alapozta meg későbbi sikereit. A Rothschild név ma már kötelez, a családi céghálózat hosszú ideje óvatos bankpolitikát folytat. És ismét terjeszkedik.

Gazdaság

Támadnak az álcázott reklámok

Közhely, hogy a hirdetők évről-évre egyre agresszívebb reklámtechnikákat alkalmaznak. Ezt mindannyian tapasztaljuk, ha bekapcsoljuk a tévét, vagy akár csak kilépünk az utcára. Sokan úgy gondolják, hogy már védekezni is megtanultak a reklámok ellen. De mi van, ha észre sem vesszük, hogy éppen egy termékbemutató elszenvedői vagyunk? Úgy fest, hogy a jövőben turistának, szesztestvérnek, sármos csábítónak álcázott reklámemberektől kell tartanunk, sőt már a szemétkosár is gyanús!

Gazdaság

Fekete szerda - Nagy-Britannia és a közös európai pénz

Tíz évvel ezelőtt, az azóta fekete szerda néven emlegetett szeptember 16-án, valutapiaci spekuláció következtében összeomlott a brit font árfolyama. A magyar származású Soros György nagyot kaszált az egyik legnagyobb múltú fizetőeszköz szomorú sorsán, a britek pedig kimaradtak a közös európai pénz, az euró létrehozásából. A történet most ismét előtérbe kerül: a szigetország népszavazásra készül az euró bevezetéséről, s a csatlakozás ellenzői a tíz évvel ezelőtti kudarcra figyelmeztetnek.

Gazdaság

Amerikai vállalatvezetők - egy évvel szeptember 11. után

Az amerikai vállalatok irányítói az utóbbi egy évben megerősítették a biztonsági rendszereket, katasztrófa-terveket dolgoztak ki és megpróbáltak alkalmazkodni a kedvezőtlen gazdasági környezethez. A vezérigazgatók élete is megváltozott: sokan a merényletek után döbbentek rá, hogy családjuk is van, akad azonban olyan is, aki immár a tragédiában meghalt alkalmazottak családjáért dolgozik.

Gazdaság

Harc a túlélésért - mennyire van nagy bajban a Tv2?

A médiában nagy hangsúlyt kapott vélekedés szerint az új vezetőséggel működő Tv2 - a Big Brother valóságshow-ra építő - megújulása a csatorna utolsó esélye: amennyiben nem sikerül behozniuk a másik kereskedelmi televízió nézettségi előnyét, a tulajdonosok drasztikus lépésekre szánják el magukat. Az adatok ugyanakkor azt mutatják, hogy a két televízió nézettsége, árbevétele és eredményessége között korántsincs hatalmas különbség.

Gazdaság

A biztosító nagy, én kicsi vagyok: extrém biztosítási csalások

Valamiért egyre többen gondolják úgy, hogy a legkönnyebben a biztosítótársaságok átverésével juthatnak nagy vagyonhoz, így aztán meglehetősen bizarr, olykor morbid bűntettekkel próbálják kicsalni a pénzt a cégektől. Nemrég egy szívsebész bukott le, aki 750 egészséges embert műtött meg, csak hogy kiszámlázhassa az operáció költségeit a biztosítóknak.

Gazdaság

Hogyan legyünk könnyen, gyorsan gazdagok?

Néhány évvel ezelőtt Esther Bermúdeznek elege lett. El akarta hagyni Venezuelát, hogy a világ valamelyik kevésbé zűrös országában próbáljon szerencsét. Csakhogy nem tudta, hová menjen, melyik országot válassza - és ekkor pattant ki fejéből a zseniális gondolat. Maradt, és megcsinálta.

Gazdaság

Üresen kongó irodák a Szilícium-völgyben

A nemrégiben még a technológiai szuperfejlődés zálogának és irigyelt központjának tartott kaliforniai Szilícium-völgyben a dotkomválság miatt használaton kívül álló irodák több millió négyzetlábbal növelték meg a kínálatot - bérelni azonban senki nem akar.  A parlagon heverő helyiségeknek kiegyensúlyozó hatása is van: a csillagászati ingatlanbérleti árak ismét emberléptékűvé válnak.

Olyan anyag kerülhet az Apple összehajtható iPhone-jába, amilyen még sosem volt ilyesmiben

Olyan anyag kerülhet az Apple összehajtható iPhone-jába, amilyen még sosem volt ilyesmiben

Hajós András élő adásban, szerenádozva kért bocsánatot Balázs Kláritól

Hajós András élő adásban, szerenádozva kért bocsánatot Balázs Kláritól

A Kúria nem engedélyezte Hadházy 24 órás hídfoglalását

A Kúria nem engedélyezte Hadházy 24 órás hídfoglalását

Több verseny, több pénz, több izgalom – így orvosolná az atlétika bajait Michael Johnson új versenysorozata

Több verseny, több pénz, több izgalom – így orvosolná az atlétika bajait Michael Johnson új versenysorozata

Az olasz Liga párt megerősítette pártelnöki tisztségében Matteo Salvinit

Az olasz Liga párt megerősítette pártelnöki tisztségében Matteo Salvinit

Panaszkodtak a Campona nyuszisimogatójára, vasárnapra eltűnt az egész

Panaszkodtak a Campona nyuszisimogatójára, vasárnapra eltűnt az egész

Szabadesésben az európai tőzsdék a Trump vámbejelentései utáni első hétfőn

Szabadesésben az európai tőzsdék a Trump vámbejelentései utáni első hétfőn

Már húsz határátkelőhely van zárva Ausztria és Magyarország között a ragadós száj- és köröm miatt

Már húsz határátkelőhely van zárva Ausztria és Magyarország között a ragadós száj- és köröm miatt

Fontos határidőre figyelmeztet a Google: aki nem lép időben, minden adatát elveszítheti

Fontos határidőre figyelmeztet a Google: aki nem lép időben, minden adatát elveszítheti

A címlapról ajánljuk