A Raiffeisené a legnagyobb albán bank
Az osztrák Raiffeisen Zentralbank (RZB) teljes egészében felvásárolja a legnagyobb albán állami bankot: a Banka e Kursimeve e Shqiperise (BK) ára 126 millió dollár. Az RZB riválisa az OTP volt.
Az osztrák Raiffeisen Zentralbank (RZB) teljes egészében felvásárolja a legnagyobb albán állami bankot: a Banka e Kursimeve e Shqiperise (BK) ára 126 millió dollár. Az RZB riválisa az OTP volt.
A tokiói külügyminisztérium számlázni fogja az Irakban múlt héten szabadon bocsátott japán túszoknak a repülőjegy árát és a hazatérésükkel kapcsolatos egyéb kiadások költségét.
Az elemzők májusra számítanak újabb kamatmérséklésre, miután a márciusi inflációs adatok a vártnál kedvezőbbek lettek.
A hazai önkormányzatok nagy részének van internetes oldala, többségük mégsem teszi lehetővé az online ügyintézést. A települések kezét a fejlesztésekben a források hiányán és az elektronikus aláírás alkalmazásának nehézségein kívül leginkább a hivatalok bürökratikus és hierarchikus offline működése köti meg.
Három forinttal emeli a motorbenzin és négy forinttal a gázolaj literenkénti fogyasztói árát a MOL Rt. szerdán.
A TELE2 a lakossági piacon hétfőn este hét órától kezdi meg a szolgáltatását - közölte a cég hazai leányvállalatának ügyvezető igazgatója.
Az inflációs várakozások viszonylagos javulása láttán a Reuters hírügynökség által megkérdezett elemzők úgy vélik, májusban újabb, ezúttal 50 bázispontos jegybanki kamatcsökkentés következhet.
Nem fordulhat elő, hogy Németország, az EU-költségvetés legnagyobb nettó befizetője, méltánytalan "adóversenyt" legyen kénytelen finanszírozni - mondta Gerhard Schröder kancellár a hétvégén a német dpa hírügynökségnek.
Helyi vihart kavart Debrecenben egy belvárosi utcácska felét felölelőönkormányzati ingatlaneladás: a szocialisták azt kifogásolják, hogy a vevő Hatvan Kft. személyi összefonódásban áll az eladó városi vagyonkezelő cég egyes igazgatósági tagjaival.
Egyre gyorsabb tempóban dőlnek be a diósgyőri kohászatot működtetni próbáló társaságok.
Lázasan számolgatnak a világ nagy energiafogyasztói: saját szén-dioxid-kibocsátásukat csökkentsék-e, vagy más cégektől vásároljanak kvótát, hogy fenntarthassák a jelenlegi légszennyezési szintet. A nemzetközi kvótakereskedelembe már több magyar cég bekapcsolódott.
Megállíthatatlanul emelkedtek az acéltermékek árai a világpiacon az első negyedévben, és a szakértők további drágulást prognosztizálnak. A hirtelen felfutott kereslet azonban a hazai cégeknek inkább alapanyag- és likviditásgondokat okoz, semmint hogy extraprofitot hozna.
Rendkívül bonyolult adminisztrációs terheket, de esetenként könnyebbségeket is eredményeznek a magánszemélyek, illetve a cégek számára azok az uniós csatlakozáshoz fűződő adóváltozások, amelyekről az elmúlt hetekben-hónapokban döntött, illetve a jövő hét elején szavaz a parlament.
Több mint 12 ezer acélkohót, erőművet, olajfinomítót, papír-, üveg- és cementgyárat érint az EU jelenlegi...
A fizetési gondokkal küzdő Sorstalanság című film eddigi producerének megvonták az aláírási jogát. Koltai Lajos rendező a Klubrádió Kontra című adásának nyilatkozva nem tartotta kizártnak, hogy a Magyar Mozgókép Közalapítvány büntetőeljárást kezdeményez. Gulyás Buda, a film trükk-supervisora nyilatkozik arról a hvg.hu-nak, milyen most a hangulat a stábban.
Ernst Welteke pénteki lépésével engedett a rá nehezedő belpolitikai nyomásnak, amelyhez a bankvezér három évvel ezelőtti "potyázása" nyújtott támadási felületet.
A magyarországi élelmiszerek az unióhoz viszonyított árszintje a csatlakozás miatt erőteljesen növekedni fog – halljuk egyre sűrűbben. Ám szakemberek szerint nincs ok aggodalomra, bár tagadhatatlan, hogy egyes termékek ára bizonyosan emelkedik. A cukorért például keserűbb lesz a fizetség.
A Dél-dunántúli Áramszolgáltató Rt. tavalyi adózott eredménye csaknem 3 milliárd forint volt, mintegy 17 százalékkal több az előző évinél.
A közgyűlés döntése szerint a társaság adózott eredményéből 1,188 milliárd forint osztalékot fizet, amely a cég alaptőkéjének 10 százalékára rúg. A cég az utóbbi tíz évben nem fizetett osztalékot.
Az MKB hitelezési tevékenységének bővítését szolgáló hitel futamideje 5 év, a kamatfelár 25 bázispont az EURIBOR felett.