Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Kevesebb mint felére csökkent a magyar Ablon ingatlanfejlesztő csoport által birtokolt bukaresti telkek értéke - derül ki a cég által készített jelentésből, amelyet csütörtökön a román Mediafax hírügynökség ismertetett.
A magyar piacon is jelenlévő vállalat már 2009-ben leállította romániai beruházásait, miután a gazdasági válság következtében zuhanásnak indult a román ingatlanpiac. A cég által készített, a tavalyi évre vonatkozó felmérés szerint a bukaresti és a román főváros melletti Mogosoaian birtokolt telkek értéke 47 millió euróra csökkent a 2008 végén jegyzett 104 millió euróról. A vállalat összesen 70 hektár területtel rendelkezik, amelyeken különböző ingatlanfejlesztési beruházásokat akar végrehajtani.
A vállalat legnagyobb beruházási terve egy irodaépület, amire az eredeti tervek szerint 280 millió eurót költene. Az Ablon Bukarestben egy 2 ezer lakásból álló lakóparkot is építeni akar. A mostani jelentés megerősíti, hogy az Ablon romániai fejlesztési tervei befagyasztva maradnak, amíg élénkülés nem tapasztalható az ingatlanpiacon - írta a hírügynökség.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.