Első és legfontosabb, hogy mindig szem előtt kell tartani a költségvetési keretet. Előfordulhat például, hogy a régiségkereskedőnél, ószeresnél vagy a bolhapiacon beleszeret valaki egy gyönyörű antik bútorba, tetszetős parasztládába vagy valami más mutatós csecsebecsébe, és megvásárolja abban a reményben, hogy tovább emeli majd felújított lakás fényét. Miközben azonban teljesen átadjuk magunkat az esztétikai élménynek, érdemes szem előtt tartani a valós pénzügyi lehetőségeket, nehogy aztán egy végtelenül jópofa rusztikus komód miatt ne jusson pénz mondjuk új ágybetétre. Emellett pedig mennyire bosszantó tud lenni, ha a kiválasztott, megvásárolt és hazatranszportált bútordarabról otthon derül ki, hogy nem fér el, illetve jóval nagyobb térben tudna csak kellően érvényesülni.
De takarékoskodni is csak ésszel érdemes! A tipikusan káros garasoskodás, ha megpróbálják kicentizni a festék mennyiségét, és aztán kiderül, hogy nem elég, és esetleg nem sikerül utólag újból eltalálni a fal 80 százalékát borító jópofa színárnyalatot, vagy elfogyott a burkolóanyag, tapéta, és hopp, ugyanolyan mintásat éppen a boltban sem lehet már kapni – figyelmeztet a Lakásfókusz ingatlanos blog.
A gyorsaság és egyszerűség jól hangzó jelmondat, de nem minden esetben a legcélravezetőbb. Érdemes időt hagyni a gondos előkészületekre, például az energiát a padló, a bútorok, a konnektorok, az ajtók leragasztására, takarására falfestés előtt.
Ugyanígy nem érdemes restnek lenni menetközben néha rendet vágni az óhatatlanul elhatalmasodó káoszban sem. A fáradság sokszorosan megtérül, mert a szanaszét heverő festékes kannák között szűk helyen való botladozás, vagy a megfelelő kalapács, fogó, ecset vagy fúrófej hosszas, reménytelen keresgélése rengeteg időt és energiát emészthet fel, teljesen feleslegesen.
További részleteket itt lehet olvasni.