Így veszi meg az Eszközkezelő a lakásokat

Januártól vásárolhatja meg az eszközkezelő a rászorulók ingatlanát.

  • ingatlanmenedzser.hu ingatlanmenedzser.hu
Így veszi meg az Eszközkezelő a lakásokat

Januártól vásárolhatja meg az eszközkezelő a rászorulók ingatlanát. A vásárlás egyik feltétele, hogy az ingatlan forgalmi értéke nem haladja meg Budapesten és a megyei jogú városokban a 15 millió, egyéb településeken a 10 millió forintot.

A Nemzeti Eszközkezelő főként a bajba jutott kétgyermekes, rászoruló, devizahiteles családok jelzálogjoggal terhelt lakóingatlanát vásárolja meg. A lakók bérleti díj ellenében továbbra is lakásukban maradhatnak.

Az elfogadott szabályozás szerint az állam a lakóingatlant akkor vásárolhatja meg, ha azon 2009 vége előtt kötött hitelszerződés alapján létrejött jelzálogjog van, amelynek fedezetét csakis a szóban forgó ingatlan képezi, illetve a bank az ingatlant kényszerértékesítésre jelölte.

További megkötés, hogy az eszközkezelő által megvásárolt ingatlan - hitelszerződés megkötésekor megállapított - forgalmi értéke nem haladja meg Budapesten és a megyei jogú városokban a 15 millió, egyéb településeken a 10 millió forintot.

A budapesti és a megyei jogú városokban lévő ingatlanok vételára a jelzáloghitel-szerződésben megállapított forgalmi érték 55 százaléka, más városokban az 50, községekben a 35 százaléka. Az adós visszavásárlási jogát a legkorábban fél év, legkésőbb pedig két év múlva gyakorolhatja.

A Nemzeti Eszközkezelő Társaság a mintegy 140 ezer rossz adósnak csak a töredékét segítheti. A korábban már elfogadott kormányhatározat szerint 2014-ig bezárólag legfeljebb 5000 ingatlant tud majd megvásárolni, jövőre pedig 3 milliárd forintból gazdálkodhat az intézmény.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.