szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Mégis Bakonyi Tibor lehet a Főgáz Zrt. új vezérigazgatója - közölték városházi források. A szocialista országgyűlési és fővárosi képviselő, aki az előző ciklusban főpolgármester-helyettes is volt, megválasztása esetén lemondana képviselői mandátumairól.

Az új vezérigazgató megválasztására a Főgáz Zrt. kedden felfüggesztett közgyűlésének csütörtöki folytatásán kerülhet sor. Az eddig eltérő álláspontot képviselő SZDSZ ugyanis már nem ellenzi, hogy egy politikus kerüljön az önkormányzat legnagyobb cégének vezérigazgatói posztjára. Az SZDSZ szorgalmazására az elnök-vezérigazgatói poszt megszűnne, s az elnököt az SZDSZ jelölné. Várhatóan az idén még továbbra is Vasanits Dezső, a nyugdíjba vonuló vezérigazgató töltené be az elnöki posztot. Az egyebek közt szak-közgazdász végzettségű Bakonyi korábban már tagja volt a cég igazgatóságának, amelynek új összetétele még kérdéses.
 
Az MTI információi szerint az MSZP budapesti vezetése szerdán foglal állást a még döntésre váró gazdasági társaságok igazgatósági, felügyelőbizottsági tagjairól. Ezt követően csütörtökön a fővárosi önkormányzat gazdasági bizottsága rendkívüli ülésén dönthet a cégek vezető szerveinek tagjairól. Ugyancsak ezen az ülésen kaphatnak különböző időre szóló megbízatást a társaságok vezérigazgatói is, akikre Hagyó Miklós (MSZP) és Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) tesz javaslatot.
 
Városházi politikusok tájékoztatása szerint nem várható változás a cégek többségének élén. Palkó György, a csatornázási művek és Haranghy Csaba, a vízművek vezérigazgatójaként újabb négyéves megbízatást kaphat. Ugyancsak egy ciklusra ismét Kocsis László lesz a Főkert és Bubla Gyula a kéménysepréssel foglalkozó társaság igazgatója. Simóka Kálmánné, a temetkezési intézet vezérigazgatója várhatóan jövő év végéig, Tari Julianna, Vidám Park vezérigazgatója pedig ez év végéig kapna újbóli vezetői megbízatást.
 
Bagdy Gábor (KDNP) és Fónagy János (Fidesz) az MTI-nek nyilatkozva egyaránt nehezményezte a szerintük a piaci világtól idegen vezetőváltási gyakorlatot. Fónagy János "arcátlanságnak" tartja, hogy az egy hónapja rapid módon hat cégnél végrehajtott vezetőváltáshoz hasonlóan most is előzetes egyeztetés nélkül, helyszíni előterjesztésre kellene döntenie a szakbizottságnak. Leszögezte, csakúgy, mint korábban, amikor az antidemokratikus eljárást sérelmezve kivonultak a bizottság üléséről, most is az a véleménye, hogy az ellenzéknek nem kellene ilyen döntéshozatalban részt vennie.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!