szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A spanyolok ellen 26-26-os döntetlent játszott, és így a remélt kettő helyett csak egyetlen ponttal kezdi meg a középdöntőt a magyar női kézilabda-válogatott a franciaországi világbajnokságon.

Görbicz Anita
© Túry Gergely
Az már hétfőn este eldőlt, hogy a két csapat továbbjutott kvartettjéből, most már csak az volt a kérdés, ki hány pontot visz magával a vb legjobb 12 együttesét felvonultató, csütörtökön kezdődő középdöntőbe.

Végig rosszul játszott a magyar csapat. Az izgalmas hajrában sok hibát ejtett mindkét együttes, majd Mehlmann bombagólt lőtt. Tomorit kiállították, és Tóth újból pontatlanul célzott, de Mehlmann nem (26-24).

Az 59. percben időt kértek a spanyolok, majd Tóth megkapta a harmadik kétperces kiállítását 26-25-nél. 40 másodperccel a vége előtt jött az egyenlítés. Németh is időt kért, de újabb találat már nem esett.

A dijoni középdöntős csoportba a magyar és a spanyol, a román és a lengyel, valamint a német és a dél-koreai gárda került. A Németh-csapat csütörtökön – várhatóan 20:30 órától – a lengyel csapattal kezd.

„Nem játszottunk jól. A mérkőzés elején buta és szerencsétlen befejezések miatt nem tudtunk felpörögni, elbizonytalanodtunk. A támadások továbbra is gyengék voltak, átlövősből húsz kísérletből csak öt lett gól. A védekezésünk javult, de így sem sikerült nyerni. Nem volt olyan poszt, amire lehetett volna építeni. Nincs magyarázat arra sem, hogy a megbeszélt taktikát miért nem hajtják végre a játékosok” – mondta Németh András.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Kézilabda-vb: az olimpiai részvétel a tét - keret, háttér

A magyar női kézilabda-válogatott célja, hogy a legjobb hét közé kerüljön a december 2. és 16. között rendezendő franciaországi, olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. A tét nagy: az aranyérmes automatikusan résztvevője lesz a jövő évi pekingi játékoknak. Ezt eddig csak az Európa-bajnok Norvégia, a pánamerikai győztes Brazília, az ázsiai földrész legjobbja, Kazahsztán, valamint a rendező Kína mondhatja el magáról.