szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Szabó Máté ombudsman egyebek mellett arra keresi a választ, hogy március 15-én az állami szervek, különösen pedig a rendőrség miként biztosította a szabad véleménynyilvánításhoz való jogot és a sajtó szabadságát.

 A tavalyi tapasztalatok miatt különös figyelmet fordít az egyes állami és önkormányzati megemlékezésekre, valamint a tüntetésekre történő beléptetés kérdésére. Ugyancsak vizsgálja, hogy megfelelt-e az jogszerűség, szakszerűség és arányosság követelményének a kényszerítő eszközök alkalmazása, illetve azok indokolatlanul érintettek-e olyan embereket, akik nem vettek részt rendbontásban. Vizsgálja továbbá, hogyan hatottak a közelmúltban hatályba lépett jogszabályok az alapvető jogok gyakorlására és biztosítására.

Az ombudsman az elmúlt évben munkatársaival csaknem valamennyi nagyobb budapesti közterületi rendezvényt a helyszínen követett nyomon. Befejezéséhez közeledik ez a gyülekezési jogi projekt, amelynek eredményeit a biztos a közeljövőben foglalja össze. A jövőben pedig az esemény jellegétől függően dönt arról, hogy munkatársaival melyik rendezvényt vizsgálja személyesen is.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Március 15.: - az események krónikája

Orbán Viktor a Fidesz elnöke délután a Budai Várban, Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere pedig a Petőfi-szobornál mondott beszédet a nemzeti ünnepen. Gyurcsány Ferenc még hátravan. Kövesse az eseményeket percről percre!

hvg.hu Itthon

Március 15.: hogyan ünnepeljünk, hogyan meneküljünk

Az Országos Rendőr-főkapitányság március 15. méltóságteljes megünneplése érdekében tizenöt pontban foglalta össze ajánlásait, a lista szerkesztett változatát közöljük. Telefonszámoktól a gyerekbiztonságig, zsebtolvajoktól a garázdákig.