Szili Katalin elmondta, hogy ha az MSZP jövő szerdáig továbbra sem nyilatkozik a létszámcsökkentésről, akkor megindítja a jelölési eljárást. A házbizottság ülésén tovább folyt a vita arról, hogy az SZDSZ-frakció ellenzékinek vagy kormánypártinak számít-e - közölte még a házelnök.
A Fidesz korábban felvetette: újra kell osztani a közmédia kuratóriumi helyeit, mert szerintük az SZDSZ nem ellenzéki párt. A Fidesz és a KDNP írásban is kérte Szili Katalin házelnöktől a jelölési eljárás megindítását annak érdekében, hogy ellenzéki delegáltakkal egészüljenek ki a közszolgálati médiumok felügyelő testületei.
A Fidesz és a KDNP szerint erre azért van szükség, mert helyre kell állítani a kiegyensúlyozottságot és a törvényességet, ugyanis az MSZP-nek 2008. május 1-je, a koalíció felbomlása óta minden egyes médiakuratóriumban 50 százaléknyi szavazati joga van.
A legnagyobb ellenzéki párt szerint az, hogy az SZDSZ megszavazta Bajnai Gordont miniszterelnöknek, a bizottságokban megszavazták a minisztereket is, valamint támogatják Bajnai Gordon programját, és erről megállapodást is kötöttek a miniszterelnökkel, nyugodtan tekinthető koalíciós szerződésnek.
A Fidesz arra is felhívta a figyelmet, hogy nemcsak az SZDSZ, de az MDF-frakció megszűnése miatt is meg kell indítani a médiakuratóriumokkal kapcsolatos jelölési eljárást.
A házelnök által a héten kiadott közlemény rögzítette, hogy az MDF frakciójának megszűnésével kapcsolatos következményekkel - többek között a kuratóriumi arányok helyreállításával - a március 20-i és 31-i négypárti megbeszélésen, továbbá a március 23-i, 26-i, április 9-i, 16-i és 20-i a házbizottsági ülésen foglalkozott. A frakciók a legjobb megoldásnak a médiatestületek létszámának csökkentését és nem a növelését tartották, de végleges döntés ebben nem született.
Az Országgyűlés elnöke a jelölési eljárást csak a kuratóriumok létszámának növelésére indíthatja meg.
Ellenzéki-e az SZDSZ? A mediakuratóriumokban nem mindegy
Szili Katalin házelnök levélben tájékoztatta a Fidesz és a KDNP frakcióvezetőjét, hogy célja továbbra is a médiakuratóriumok létszámának csökkentése. Erről a házelnök számolt be a házbizottság ülése után.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Annyira alacsony a Duna vízállása, hogy figyelmeztetést adott ki a rendőrség
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Tizenhárom év börtönre ítéltek Oroszországban egy volt védelmi miniszterhelyettest
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
Várkonyi Andrea: A fanyalgóknak és a kötekedőknek azt kellene látniuk, hogy mi legalább segítünk
„Ne hagyja magát!” – Orbán Viktor támogatásáról biztosította a Csík Zenekar énekesnőjét
A Quimby azt kéri a Pride után, hogy minden szervező szóljon nekik, mielőtt rendezvényeken használnák a zenéiket
Megöltek egy nőt Bácsalmáson
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.