szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Július 1-től felfüggeszti a kabinet a jelenlegi lakástámogatási rendszert - jelentette be Budai Bernadett kormányszóvivő a kabinet szerdai ülését követően. Hozzátette: erre a lépésre elsősorban a költségvetési kiadások csökkentése miatt van szükség, a jövőben a kormány csak a fiatalok első lakáshoz jutását támogatja majd.

Budai Bernadett elmondta, hogy az új, igazságosabb és célzottabb lakástámogatási rendszer bevezetéséről szóló javaslatot a kabinet első olvasatban tárgyalta meg. A szóvivő közölte: a fiatalok első lakáshoz jutásáról szóló javaslatról a kormány várhatóan a következő ülésén dönt.

A tervezett változtatások indokaként Budai Bernadett hangsúlyozta, hogy a gazdasági világválság miatt a rendelkezésre álló forrásokat takarékosabban, a válság enyhítését közvetlenül szolgáló célokra kell fordítani. A célokról szólva a munkahelymegtartást és új munkahelyteremtést emelte ki. Kérdésre válaszolva Budai Bernadett elmondta: az IMF várhatóan elfogadja az új rendszert, mert az a meghatározott kereteket belül mozog. 

Az MTI kedden számolt be arról, hogy a kormány október 1-jétől, a júliustól megszűnő szocpol helyett új lakástámogatási rendszert vezet be, és ezzel három év alatt 170 milliárd forintot takarít meg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

HVG Itthon

Lakástámogatások felfüggesztése

„Szocpol már csak júliusig” – így hirdeti egy szemfüles vállalkozó a világhálón családi lakóparkját, remélve, hogy üzletet csiholhat a napokban bejelentett kormányzati megszorításokból. Kampányával aligha marad egyedül, piaci becslések szerint ugyanis a tavaly átadott 34-36 ezer új lakás 20-30 százaléka üresen áll, vagyis csaknem 10 ezer ingatlan vár vevőre. Sok fejlesztőnek nem jönne tehát rosszul, ha vételi rohamot generálhatna a megszűnő lakástámogatásokra alapozva.

MTI Gazdaság

ÁSZ: nem számszerűsítették a lakástámogatási rendszer céljait

Az ezredforduló és 2007 között a lakástámogatási pályázatok meghirdetése esetleges volt, a meghirdetésre vonatkozó miniszteri döntéseket nem dokumentálták, a támogatás révén elérhető célokat a kormányok nem számszerűsítették, s a teljesülésüket nyomon követő monitoringrendszert nem alakították ki - összegezte a magyar lakástámogatási politika hét évnyi teljesítményét az Állami Számvevőszék (ÁSZ).