"Kőkorszaki gondolkodást tükröz a tervezett KRESZ"

A Magyar Kerékpárosklub azt kéri a kormánytól, hogy ne tárgyalja a szerdai (mai) kormányülésen a KRESZ módosítását, mert kikerültek belőle azok a rendelkezések, amelyek a kerékpáros közlekedést segítették volna - közölte László János, a klub elnöke szerdán.

  • hvg.hu hvg.hu

A múlt hét végéig a módosítás tartalmazott minden olyan elemet, amely biztosította volna a kerékpárosok biztonságos közlekedését, a kerékpározás fejlődését, de mára ezeket már nem tartalmazza. Ezért azt vissza kellene utalni a közlekedési tárcának, ahol szakmai egyeztetéseket követően elkészítenék az új módosító javaslatot - mondta László János.

Hozzátette: a mostani közlekedési szabályokban az a szemlélet érvényesül, hogy a kerékpáros zavarja a közlekedést az úton. Kifejtette: "kőkorszaki gondolkodást" sugall a KRESZ azon mondata, hogy a kerékpárosoknak szorosan a járda mellett kell közlekedniük. Ez életveszélyes - jegyezte meg.

Ezt a közlekedési minisztérium egyetértésével kivették a KRESZ tervezetéből, most nem tudni, hogy milyen okból újra visszakerült - közölte. Ugyanígy kikerült a javaslatból az előretolt felálló, amely lehetővé tenné a kerékpárosoknak, hogy a sorok között előre guruljanak az autók között és előbb tudjon elindulni a kereszteződésből.

Ez ma nem alkalmazható a KRESZ-ben, mert bizonyos méretű kerékpársávhoz kötik, amiből alig van az országban - fűzte hozzá. László János hangsúlyozta: a Kerékpárosklub - amennyiben az ügy visszakerül a szakminisztériumhoz - mindenben együttműködik majd a tárcával.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?