szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Újabb öt gyanúsítottat hallgatott ki szerdán a Budapesti Rendőr-főkapitányság a BKV-ügyekkel összefüggésben, valamennyien a közlekedési vállalatnál dolgoztak - tudta meg a BRFK szóvivőjétől az MTI.

A jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt gyanúsítottként kihallgatottak egyike egy volt főosztályvezető, illetve két egykori igazgató, továbbá két másik beosztott - közölte Tafferner Éva. Valamennyiüket kommunikációs szerződésekkel összefüggésben hallgatták ki gyanúsítottként. A szóvivő ismertette azt is, hogy a korábban meggyanúsított személyek közül hárommal szemben újabb gyanúsítást közöltek különböző vállalkozói szerződések miatt, amelyek 60 millió forintos vagyoni hátrányt jelentettek. Az MTI úgy tudja, ez az újabb gyanúsítás Mesterházy Ernőt, Antal Attilát és Zelenák Tibort érintette.

A rendőrség honlapján közzétett közlemény szerint V. Ágnes, a BKV Zrt. egykori főosztályvezetője megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy "vagyonkezelési kötelezettségét megszegve, a közlekedési vállalat veszteséges működésével össze nem egyeztethető, szükségtelen és indokolatlan szolgáltatások igénybevételére vonatkozó vállalkozói szerződéseket kötött, melyek többsége esetében a teljesített munka szakmai értéke és megvalósítása a piaci viszonyok között forgalomképtelen volt". V. Ágnes pr-tanácsadásra írt alá szerződést, valamint kommunikációs tevékenység végzésére vállalkozói szerződéseket kötött. A gyanú szerint a nő 12 cég vonatkozásában, mintegy 64 millió forintos vagyoni hátrányt okozott a közlekedési vállalatnak. 

A BKV Zrt. egykori igazgatója, Sz. László a BRFK szerint megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy vagyonkezelési kötelezettségét megszegve két cég esetében közreműködött előnytelen kommunikációs szerződés megkötésében, mellyel a BKV Zrt-nek 14 millió forintos vagyoni hátrányt okozott. A BKV Zrt. egy másik egykori igazgatóját, P. Pétert azzal gyanúsítja a rendőrség, hogy vagyonkezelési kötelezettségét megszegve igazolta egy el nem készült tanulmány kifizetését, a szerződés valós megkötése előtt 3 hónappal. Ezzel 9 millió forint vagyoni hátrányt okozott. 

A két beosztott közül É. Bernadett a rendőrség szerint V. Ágnessel közreműködve vezérigazgatói engedély nélkül kötött vállalkozói szerződést grafikai munkák elvégzésére egy betéti társasággal, mely szerződés teljesítése nem állapítható meg, ennek ellenére több mint 8 millió forintot fizettek ki a cégnek. A másik beosztott, M. György pedig a nyomozók szerint azzal gyanúsítható, hogy vagyonkezelési kötelezettségét megszegve teljesítés nélküli számlát igazolt le egy kommunikációs vállalkozói szerződés kapcsán, mely számlát ezután még egyszer kifizettek. A gyanú szerint az M. György által okozott vagyoni hátrány meghaladja a 22 millió forintot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

BKV-bizottság: nem fogadták el a jelentéstervezetet

Vizsgálati jelentés nélkül fejezte be munkáját a Fővárosi Közgyűlés BKV-ügyeket vizsgáló bizottsága, miután a testület csütörtöki ülésén szavazategyenlőség alakult ki abban a kérdésben: elfogadják-e a György István (Fidesz) elnök által beterjesztett jelentéstervezetet.

MTI Itthon

Nem vallott politikusokra Mesterházy Ernő

Mesterházy Ernő ügyvédje cáfolta kedden az MTI-nek azokat a sajtóinformációkat, miszerint védence egy jobboldali, illetve egy baloldali politikusra tett volna terhelő vallomást.

MTI Itthon

Kiszivárgott a BKV-bizottság jelentéstervezete

A főpolgármestert és helyetteseit, a várost vezető koalíciót, a BKV igazgatóságát, felügyelőbizottságát és volt vezérigazgatóit is felelőség terheli a BKV-botrányért a városházi vizsgálóbizottság jelentéstervezete szerint, amelyet a bizottság fideszes elnöke állított össze, de amely a szocialista tagok szerint elfogadhatatlan kitételeket is tartalmaz - jelent meg az Index.hu-n, illetve a Népszabadság csütörtöki számában.

MTI Itthon

Azonnali hatállyal szűnik meg Antal Attila munkaviszonya

A Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács kiadta a mandátumot a Vértes Volán március 26-án folytatásra kerülő rendkívüli közgyűlésére, amely alapján a többségi tulajdonos MNV Zrt. javasolni fogja, hogy Antal Attila vezérigazgató munkaviszonya közös megegyezéssel, azonnali hatállyal - végkielégítés és felmentési időre történő járandóságok kifizetése nélkül - a közgyűlés napjával szűnjön meg.

MTI Itthon

Előzetesben marad Mesterházy, Zelenákot szabadlábra helyezték

Előzetes letartóztatásban marad a BKV-üggyel összefüggésben gyanúsított Mesterházy Ernő, Demszky Gábor főpolgármester volt főtanácsadója a Fővárosi Bíróság döntése értelmében. Zelenák Tibort, a BKV volt főosztályvezetőjét ugyanakkor szabadlábra helyezte a másodfokú bíróság.

MTI Itthon

Visszautasítják Regőczi állításait

Regőczi Miklós, a BKV volt vezérigazgató-helyettese két szerdai lapinterjúban azt állította, hogy a cég a fővárosi koalíció kifizetőhelyeként működött. A név szerint említett politikusok közül Demszky Gábor és Nyakó István is pert helyezett kilátásba, Lendvai Ildikó közleményben minősítette valótlanságnak a kijelentéseket. A Fidesz azt hangoztatta: bebizonyosodott, hogy az MSZP legfelsőbb vezetése is érintett a botrányban. Horváth Csaba volt és Ikvai-Szabó Imre jelenlegi főpolgármester-helyettes egyaránt azt mondta, hogy csak a sajtóból értesült ezekről az ügyekről.

MTI Itthon

BKV-bizottság: nem kérik a testület mandátumának meghosszabbítását

Nem kéri mandátumának meghosszabbítását a Fővárosi Közgyűlés BKV-ügyeket vizsgáló bizottsága, a testület csütörtöki ülésén ugyanis szavazategyenlőség alakult ki ebben a kérdésben. A javaslatot a szocialista és a szabad demokrata képviselők támogatták, a Fidesz és az MDF képviselői nem.