Orbán: Magyarország nehéz időszak előtt áll

Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője pénteken közleményben tudatta: Orbán Viktor megbeszélést folytatott Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszterrel. Megállapították, hogy az ország átszervezésének felgyorsítására és elmélyítésére van szükség.

Orbán: Magyarország nehéz időszak előtt áll

Orbán Viktor miniszterelnök megbeszélést folytatott Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszterrel. A megbeszélésen elhangzott, hogy az euróválság miatt Magyarország nehéz időszak előtt áll, és hogy az euróválság hatásainak kivédése megszorító intézkedésekkel lehetetlen, ezért az ország átszervezésének felgyorsítására és elmélyítésére van szükség, a miniszterelnök továbbra is fontos szerepet szán a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak.

Szijjártó Péter véleménye szerint az elmúlt egy év tapasztalatai azt bizonyítják, hogy az új kormányzati struktúra beváltotta a hozzá fűzött reményeket és lehetővé tette, hogy az emberi értékek integrált módon jelenjenek meg a kormányzati döntéshozatal során. A miniszterelnöki szóvivő tájékoztatása szerint a kormányfő és a nemzeti erőforrás miniszter Hoffman Rózsa oktatási államtitkár részvételével áttekintette a nemzeti felsőoktatási rendszerről és a nemzeti köznevelési rendszerről szóló törvények koncepcióit, és úgy döntöttek, hogy azokat a lehető legrövidebb időn belül a kormány elé terjesztik. Cél, hogy a két törvény kora ősszel megszülethessen.

A közleményben az áll: Orbán Viktor és Réthelyi Miklós áttekintették az eldöntendő szakmapolitikai kérdéseket, melyekben hamarosan döntések fognak születni. A megbeszélés napirendjén szerepelt a szociálpolitika és a kultúrpolitika területeinek áttekintése, valamint a Magyar Állami Operaház leendő vezetőjéről szóló döntés.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?