szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Lezárult a Semmelweis Egyetem belső vizsgálatának első része: a rektor felfüggesztette augusztus 6-i hatállyal a Testnevelési Főiskolai Kar dékánját és helyettesét a Lasztovicza-botrány miatt.

"Lezárult a Testnevelési és Sporttudományi Karon az államvizsgákkal kapcsolatos szabálytalanságok gyanúja miatt indított belső vizsgálat első szakasza. A Semmelweis Egyetem rektora a tényfeltárás nyomán a kar zavartalan működésének biztosítása érdekében augusztus 6-i hatállyal felfüggesztette Tóth Miklós dékán és Szalma László dékánhelyettes vezetői megbízását, egyidejűleg Mandl József professzor személyében rektori biztost nevezett ki a Testnevelési és Sporttudományi Kar élére" – olvasható az egyetem vezetésének  közleményében.

Eszerint "a további belső vizsgálatot az időközben megindult rendőrségi nyomozásra való tekintettel – a rendőrségi eljárás lezárásáig – a rektor felfüggesztette. Az ügy további részleteit a folyamatban lévő nyomozás miatt, illetve a belső vizsgálat végső lezárásáig az egyetem nem kívánja nyilvánosságra hozni".

Nyomoz a BRFK is

A hvg.hu múlt hónapban számolt be arról, hogy befolyással üzérkedés, többrendbeli közokirat-, illetve magánokirat-hamisítás gyanújával tettek feljelentést ismeretlenek a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának (TF) idei diplomaosztóján történtekkel kapcsolatban a BRFK-n. Az egyik érintett hallgató egy sportügyekben illetékes fideszes politikus, Lasztovicza Jenő fia.

Tóth Miklós sajtótájékoztatója Schmitt Pál plágiumbotránya után
Pataky Zsolt

Július közepén két hallgató ünnepélyes keretek között, több tucat évfolyamtársukkal együtt átvették a testnevelő-edző szakos diplomájukat Tóth Miklós dékántól, miközben közvetlenül az államvizsga előtt a két egyetemistának összesen 15 jegye hiányzott az abszolutóriumhoz. Egy harmadik hallgató is hasonló körülmények között abszolvált, mégsem kaphatott diplomát, mert hiányzik még a nyelvvizsgája.

A haverok is jól járhattak

A hvg.hu értesülései szerint Tóth Miklós dékán saját, frissen szerzett kódja segítségével igazolta a hiányzó krediteket az intézmény elektronikus nyilvántartásában, és Hamar Pál oktatási dékánhelyettes, illetve Hrabacsik Mihály tanulmányi osztályvezető segítségével tette hivatalossá az ügyet. A kormánypárti parlamenti képviselő fia mellett a két másik érintett a fiú kollégiumi szobatársa.

A diplomaszerzés körülményeit a BRFK Bűnügyi Főigazgatóságának címére is feladott, a hvg.hu birtokába jutott többoldalas, mellékletekkel ellátott névtelen feljelentés részletezi. Az SE rektora akkor azt közölte, hogy azonnali belső vizsgálatot rendelt el, és a rendőrség is nyomozást indított az ügyben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!