Magyar börtönpokol: Stohl András rabtársait kérdezi ki a rendőrség

A Baranya megyei rendőrök kérdezik ki Stohl András egykori és a jelenleg is börtönbüntetésüket töltő rabtársait, de a fegyőrök is idézést kaphatnak abban az ügyben, amelyben közel két hónapja rendelte el a nyomozást az ügyészség - írja a Blikk.

  • hvg.hu hvg.hu
Magyar börtönpokol: Stohl András rabtársait kérdezi ki a rendőrség

Mint ismert: a színész-műsorvezető ittasan elkövetett közlekedési balesete miatt öt hónapon át a Kozma utcai fegyintézetben töltötte büntetését, s ez idő alatt naplót írt, amelyből később, szabadulása után Szalai Vivien írt könyvet Magyar börtönpokol címmel.

A könyvben válogatott rabkínzásokról és különféle visszaélésekről esik szó: rovarcsípésektől szenvedő, és hatalmukkal visszaélő fegyőrök által megvert vagy megalázott – rács mögött nyugtatóval drogozó – fogvatartottak megpróbáltatásait tárta fel, amelynek nagy része azonban a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága szerint valótlanságot tartalmaz.

A BVOP rágalmazás és a hivatal jó hírének megsértése miatt tett feljelentést Stohl, a szerző, valamint a könyv kiadója ellen a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, amely viszont illetékességből továbbította az ügyet Pécsre, a kiadó székhelyére.

Dr. Malomsoki Csilla, a Baranya Megyei Főügyészség helyettes vezetője a Blikknek megerősítette, hogy a nyomozás valóban folyamatban van, de éppen emiatt nem kívánt további információt adni.

Stohl András továbbra is tartja magát korábbi ígéretéhez, miszerint nem szólal meg az ügyben. Ő a kötet korábbi bemutatóján egyébként magára vállalta a felelősséget a könyvben leírtakért, míg a szerző úgy fogalmazott: nem ideges, és áll az eljárás elé - írja a lap.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.