Tetszett a cikk?

Nem tudott a BKV Zrt. és a kommunikációs cégek közötti szerződésekről – ezt mondta Hagyó Miklós irodájának egykori vezetője tanúkénti meghallgatásán kedden a Kecskeméti Törvényszéken.

Homonnai János ügyész kérdésére az egykori irodavezető elmondta: 2006 végén Hagyó Miklós főpolgármester-helyettessé történt megválasztása után kezdett dolgozni a budapesti városházán az elsőrendű vádlott irodavezetőjeként, közalkalmazotti jogviszonyban. Az iroda vezetését 2008 márciusáig tudta ellátni, ekkor az MSZP III. kerületi elnökévé választották, és ez összeférhetetlenné vált közalkalmazotti jogviszonyával. Hangsúlyozta: területrendezési szakismerettel rendelkezett, a munkájára igényt tartottak, ezért megbízási szerződéssel továbbra is dolgozott Hagyó Miklós irodájában.

Hagyó Miklóst akkor ismerte meg, amikor Molnár Gyula egykori MSZP-s főpolgármester-jelölt választási kampányában dolgozott – tette hozzá.

A tanú egy kérdésre azt válaszolta: személyesen ismerte az önkormányzati cégek vezetőit. A cégek közül a BKV Zrt. volt a legfontosabb, annak vezetői a fontos ügyek illetve az állandó sztrájkfenyegetettség miatt sűrűn voltak megbeszéléseken, bizottsági üléseken a városházán. M. Ernő másodrendű vádlottat ismerte, ő minden héten ott ült Demszky Gábor főpolgármester kabinetjének ülésein – mondta még.

Az ügyész a tanút a BKV Zrt. és az Európa Kht. közötti kommunikációs szerződésről kérdezte. A vádirat szerint az Európa Kht. vezetőjét - H. Györgyit, aki a vád időszakában az MSZP III. kerületi vezetőségének volt a tagja - ő mutatta be R. Miklós nyolcadrendű vádlottnak, aki a BKV Zrt. kommunikációs vezérigazgató-helyettese volt. Az egykori irodavezető azt mondta, ez előfordulhatott, de többre nem emlékszik.

A tanú közölte, tudott arról, hogy H. Györgyi egy nagy példányszámú, ingyenes lapot szerkesztett, szavai szerint ő a "szívében" szocialista volt, de "pártatlan" volt, mint újságíró.

A BKV Zrt. "sajtópályázat kiírásának havi rendszerességgel történő lebonyolítására" kötött szerződést az Európa Kht.-vel, ennek értelmében 2007 júniusától 2009 áprilisáig 13,46 millió forintot fizettek ki.

A bíróság tanúkörözést adott ki H. Györgyi ellen, mivel ő idézések ellenére nem jelent meg a bíróság előtt.

Az egykori irodavezetőt a Soda Reklám Tanácsadó és Szolgáltató Kft. és a BKV Zrt. közötti kommunikációs szerződésekről is kérdezték, de ő azt mondta, ezekről sem tudott. Az említett kft. a "kisföldalatti luxusmetróvá történő pozicionálása", valamint a "Libegő, a Sikló és a Fogaskerekű Vasút népszerűsítése" tárgyában tanulmányokat készítette. A két tanulmányért 18 millió forintot fizetett ki a közlekedési vállalat.

A tanú azt mondta: ismerte a Soda Kft. ügyvezetőjét, K. Erikát - aki szintén tagja volt az MSZP III. kerületi vezetésének -, de a közlekedési vállalat és a kommunikációs cég közötti szerződésről nem tudott.

Csütörtökön tanúmeghallgatással folytatják a Hagyó-per tárgyalását.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!