Tojásból kikelő Zelenszkijjel és Magyar Péterrel próbálja letörni a Pride sikerét a kormány
Az új propagandakampány időzítéséből arra lehet következtetni, hogy a jobboldal szeretné mielőbb tompítani a hétvégi kormánykritikus megmozdulás hatását.
A törvényt a múlt héten módosították, a jogvédőket felháborította a lépés.
Az Index szúrta ki, hogy Áder János szignálta a jogszabályt – az erről szóló dokumentumot csütörtökön tették közzé a parlament honlapján.
Az UNICEF is megpróbálta elérni Ádernél, hogy ne írja alá a szigorítást, amely egyebek mellett előírja, hogy a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet idején menedékjogi kérelmet alapesetben a menekültügyi hatóság előtt személyesen, kizárólag a határon lévő tranzitzónában lehet benyújtani, a menedékkérőnek pedig a kérelme jogerős elbírálásáig ott kell várakoznia.
A jogi határzár szigorításával kapcsolatban az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága súlyos aggályait fejezte ki, az Amnesty International szerint pedig minden határon túlmegy.
Az ügyben az Európai Bizottság Magyarországra küldi a migrációs uniós biztost, később a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága kimondta, hogy már a 2015 őszén hozott határőrizeti intézkedések is sértették a menekültek jogait.
A The New York Times szerkesztőségi cikket szentelt a témának, amelyre szerdán válaszolt a magyar kormányszóvivő.
Az új propagandakampány időzítéséből arra lehet következtetni, hogy a jobboldal szeretné mielőbb tompítani a hétvégi kormánykritikus megmozdulás hatását.
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.
Csak a magyarok kisebbsége minősíti magát bal- vagy jobboldalinak – derül ki a Medián júniusi kutatásából.
„Megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek” – írja.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".