Testi és lelki rehabilitáció vár Zsazsára, a kistestű kutyára, miután az állatot szerdán gazdájának holtteste mellől kellett elhoznia az Állatmentő Liga munkatársainak. „A rendőrség jutott be a lakásba, miután riasztották őket, hiszen már kívülről érezhető nyomai voltak annak, hogy bent egy holttest lehet. A kutya még akkor sem tágított a gazditól, egyre csak bújt a több hete halott gazdájához” – mondta a hvg.hu-nak Pataki Gábor, a szervezet vezetője a hvg.hu.
Szerinte a rendőröket, de még a sokat látott állatmentőket is megrázták a látottak, miután az emberi maradványok már oszlásnak indultak. Az állatvédők maguk is minden ruhájukat kidobták, az autójukat is teljesen fertőtleníteni kellett.

Az állat rettenetes állapotban volt, ráadásul orvoshoz sem tudták vinni, előbb találni kellett egy kutyakozmetikust, aki rendbe tette, hogy egyáltalán meg lehessen vizsgálni. „Nagyon gyenge, és teljesen kiszáradt, melegítő párnával és infúziókkal vették kezelésbe” – magyarázta az Állatmentő Liga vezetője. A középkorú tulajdonos halála miatt az ilyenkor szokásos hatósági, illetve hagyatéki eljárás elindult, ennek során fog eldőlni az állat végleges sorsa.