Ősi város maradványát találták meg Peruban, fontos szerepe lehetett 3500 évvel ezelőtt
Fontos kereskedelmi központ lehetett az ősi Peñico városa, ami abban az időben létezett, amikor a Közel-Keleten és Ázsiában is virágoztak az ősi civilizációk.
HVG
Ősi várost fedeztek fel a régészek Peru északi részén, Barranca tartományában – számolt be róla a BBC. A 3500 éves Peñico nevű városról úgy tartják, hogy kulcsfontosságú kereskedelmi központként szolgált, amely összekötötte a korai csendes-óceáni partvidék közösségeit az Andok hegységében és az Amazonas-medencében élőkkel.
A Limától mintegy 200 kilométerre északra található lelőhely körülbelül 600 méterrel fekszik a tengerszint felett, és feltehetően Kr. e. 1800 és 1500 között alapították – nagyjából ugyanabban az időben, amikor az ősi civilizációk is virágoztak a Közel-Keleten és Ázsiában. A kutatók úgy vélik, hogy a felfedezés fényt deríthet arra, hogy mi lett az amerikai kontinens, sőt, valószínűleg az egész világ legősibb városának, Caral lakosainak a sorsa.
A kutatók által közzétett drónfelvételeken egy kör alakú építményt látni egy domboldali teraszon a városközpontban, kő- és vályogépületek maradványai között.
Lima, 3 jul (EFE).- El asentamiento arqueológico de Peñico, con más de 3.800 años de antigüedad y ubicado al noroeste de Lima, abrirá sus puertas al mundo el sábado 12 de julio, según anunció la directora de la Zona Arqueológica Caral (ZAC), Ruth Shady, este jueves en una rueda de prensa.
A helyszínen nyolc évig tartó kutatás során 18 építményt tártak fel, köztük templomokat és lakóépületeket.
A lelőhely épületeiben a kutatók ünnepi tárgyakat, emberi és állati alakokat ábrázoló agyagszobrokat, valamint gyöngyökből és kagylókból készült nyakláncokat fedeztek fel.
Ruth Shady, a Peñicóval kapcsolatos kutatásokat, valamint Caral ásatásait az 1990-es években vezető régész szerint a felfedezés fontos annak megértéséhez, hogy mi lett a Caral civilizáció sorsa, miután annak lakosságát a klímaváltozás megtizedelte.
Fontos volna a változás, mert aggasztó állapotban vannak a gyerekek, ezért a Bethesda Kórház szakemberei közös, családi képernyőcsökkentési programot dolgoztak ki. Nagy Péter gyerekpszichiáterrel beszélgettünk.
Az izraeli légicsapások egy névtelenséget kérő Hamász-forrás szerint teljesen szétverték a terrorszervezetet, és mostanra nincs senki, aki újra tudná azt szervezni.
Majdnem két évtizeden át próbálkozott egy házaspár azzal, hogy saját gyerekük lehessen, de a férfi betegsége miatt ez sosem jött össze. Amerikai kutatóknak azonban sikerült csodát tenniük.